Damian Wiśniewski
Marcin Radzimowski
W sobotę 22 maja Stal Stalowa Wola wygrała u siebie mecz grupy czwartej piłkarskiej trzeciej ligi z ŁKS Probudex Łagów 3:2.

Stal Stalowa Wola - ŁKS Probudex Łagów 3:2 (ZDJĘCIA Z MECZU)

Stal Stalowa Wola - ŁKS Probudex Łagów 3:2 (2:1)
Bramki:
Adam Waszkiewicz 5, Maciej Wojtak 20, Dawid Szałas samobójcza 68 - Michał Mydlarz 27, Piotr Rogala 53 z rzutu karnego.
Żółte kartki: Drobot, Jopek - Rogala, Szymański.
Stal: Wietecha - Waszkiewicz, Khorolskyi, Hudzik (78. Pietrzyk) - Mistrzyk, Drobot (78. Stępniowski), Stelmach, Wojtak (90+2. Zięba), Jopek, Mroziński - Grabarz (69, Płonka). Trener Damian Skakuj.
ŁKS Probudex: Michalski – Wilk, Szałas, Krzeszowski (69. Mójta), Ślefarski, Kolasa (46. Grzela), Mydlarz, Gierczak (46. Styczyński, Baran (45+1. Kapsa), Rogala, Szymański.
Sędziował Kawiński (Chełm).

Stalowowolanie podeszli do tego meczu po zwycięstwie 2:0, jaki zanotowali w poprzedniej serii spotkań mierząc się ze Stalą Kraśnik. ŁKS Probudex Łagów, beniaminek i triumfator czwartej ligi świętokrzyskiej z poprzedniego sezonu, przegrał natomiast cztery z poprzednich sześciu meczów, a dwa z nich zremisował. Podopieczni trenera Ireneusza Pietrzykowskiego bardzo potrzebowali więc wygranej, by móc się przełamać.

Sobotni mecz od samego początku obfitował w sytuacje strzeleckie, ale lepiej zaczęli go piłkarze ze Stalowej Woli. Już w piątej minucie gry na prowadzenie swój zespół wyprowadził Adam Waszkiewicz, a kwadrans później ładnym strzałem z woleja podwoił je Maciej Wojtak.

Niedługo potem bramkę kontaktową zdobył natomiast Michał Mydlarz, czym dał nadzieję swojemu zespołowi na dogonienie przeciwnika. I rzeczywiście, gościom się to udało, choć musieli poczekać do drugiej połowy, mimo paru niezłych okazji, jakie sobie stworzyli po trafieniu Mydlarza (Stal odpowiedziała kolejną próbą Wojtaka). Osiem minut po jej rozpoczęciu gola na 2:2 z rzutu karnego strzelił bowiem Piotr Rogala.

Stal próbowała jak najszybciej ponownie wyjść na prowadzenie. W 68. minucie gry z dystansu uderzył Aleksander Drobot, a po małym zamieszaniu i niefortunnej interwencji Dawida Szałasa, piłka wpadła do siatki.

Wynik 3:2 dla Stali do końca meczu nie uległ już zmianie.

Kibicowałeś "Stalówce" na meczu z ŁKS Łagów? Poszukaj siebie...

Co słychać u byłych piłkarzy Stali Stalowa Wola? Sprawdziliśmy co robią dziś największe gwiazdy "Stalówki", piłkarze występujący w naszej drużynie w ekstraklasie ale też w czasach gdzie nasz zespół występował w niższych ligach. Zobaczcie tez jak byłe gwiazdy wyglądały kiedy grały u nas, a jak wyglądają teraz. Dawni zawodnicy "Stalówki" kiedyś i obecnie, zobacz zdjęcia i przeczytaj ciekawe informacje na kolejnych slajdach!

Co słychać u gwiazd Stali Stalowa Wola sprzed lat? Piłkarze ...