A Klasa, grupa 1. Passa Zieleni przerwana

Kamil MARKIEWICZ, Dorota KUŁAGA
Dzięki bramce zdobytej z rzutu karnego przez Szymona Strzeleckiego Piast Chęciny zremisował z Dębem Nagłowice 2:2. fot. Kamil Markiewicz
Samson Samsonów przerwał passę dziesięciu meczów bez porażki na własnym boisko Zieleni Żelisławice-Secemin, która trwała od 20 czerwca 2010 roku. Samson wygrał w Żelisławicach 3:0.

Marek Bęben, trener Moravii II:

- Do przerwy mogliśmy prowadzić trzema, czterema bramkami, ale zmarnowaliśmy trzy sytuacje sam na sam. Druga połowa była wyrównana, przeciwnik też miał dogodną okazję, ale bardzo dobrze w naszej bramce spisał się Dyk. W końcówce, już w doliczonym czasie gry, na 2:0 podwyższył Czarnecki i ta bramka przesądziła o losach spotkania.

Moravia II Morawica - Sparta Zagnańsk 2:0 (1:0), Kardynał 3, Czarnecki 90+1.
Moravia: II: Dyk - A. Jasiński, Malicki, Ozimirski (84 Chłąd), Chlebowski - D. Jasiński, Gilewski, Zawadzki (60 Perech), Młynarczyk (46 Przeździk) - Kardynał (65 Sołtys), Czarnecki.

Łysica Akamit II Bodzentyn - Polanie Pierzchnica 2:1 (1:1), Grzegorski 35, Kucała 90 - Jasiewicz 20.
Łysica Akamit II: Boszczyk - Tchurz (46 Ścisłowicz), Dróżdż, Maruszewski (46 Pytel), Gryz - Czaja, Skwarliński, Kucała, Głuszek - Czarnecki, Grzegorski.
- Mecz był wyrównany, nam w końcówce udało się strzelić gola i cieszymy się z trzech punktów - powiedział Wojciech Kucała. W 90 minucie popisał się indywidualną akcją, uderzył z 20 metrów i zaskoczył bramkarza przyjezdnych. Był to gol na wagę zwycięstwa.

Skała Tumlin - LKS Bolmin 1:1 (1:0), Piotr Wijas 29 - Minda 68.
Skała: Sinkiewicz - Drogosz, Wójcik, Orzechowski, M. Kruk - Kołodziej (60 Michta), Hyb, Solnica, Guzik - Piotr Wijas, Paweł Wijas.
LKS: Attia - Szustak, Nowak, Minda, Pasoń - S. Dudek, Stawiak, Blicharski (80 Wróbel), Saltarski (70 M. Dudek) - Karbownik (90 Fiuk), Janyst.
- Zagraliśmy najsłabszy mecz w tej rundzie. Nasi przeciwnicy nie pozwolili nam na zbyt dużo w tym spotkaniu. Myślę, że jeśli zespół z Bolmina będzie nadal grał tak ambitnie, to bez problemu powinien utrzymać się w klasie A - mówi Grzegorz Opara, trener Skały Tumlin.

Piast Chęciny - Dąb Nagłowice 2:2 (0:1), Heinrich 66, Strzelecki 85 z karnego - M. Niemstak 38, Wójcik 78 z karnego.
Piast: Rączka - Ogonowski, Heinrich, Mikulski, Mochocki - Klimczak (68 Jaworski), Laskowski (46 Nowak), Strzelecki, Stępień - Kozłowski, Rutkowski (33 Woś).
Dąb: Lipiński - Fendrych, Kisiel, Jackowski (80 Jabłoński), Nowak - Dębiński, P. Niemstak, Radecki, M. Niemstak - Wójcik, Kusaj.

Astra Suchedniów - Krasocin-Bucovia Krasocin 2:0 (1:0), Rumiński 35 z karnego, Tumulec 74.
Astra: Serek - Tumulec, Miernik, Wierzbiński, Kabała - Skokowski, Przeworski, Naszydłowski, Rumiński - Wawrzyńczyk, Mendak (70 Zieliński).

Zieleń Żelisławice-Secemin - Samson Samsonów 0:3 (0:1), Kołodziejski 30, 50, 80.
Samson: Gorzkowski - Kowlaski, Wójcik, Siwek, Czarnomski - Dulęba (85 K. Karcz), D. Rynk (65 Lasek), Piwowarczyk, M. Rynk - Kondrak (46 Grudniewski), Kołodziejski.

Jawornik Gorzków - Gród Ćmińsk 0:3 (0:2), T. Frączyk 34, 52, Koza 42.
Gród: Dygas - Górecki, Stęplewski, Trojan, Nodolnik (80 Ślewa) - Koza, T. Frączyk, K. Frączyk, Galus (85 Snochocki) - Jurek (81 Kuliński), S. Adach (70 Pietrow).