Adam Jarubas dostał w Staszowie statuetkę ,,Dobro Czyniący”.

red
Halina Łabuda wręcza statuetkę Adamowi Jarubasowi
Halina Łabuda wręcza statuetkę Adamowi Jarubasowi archiwum
W czwartek 28 lipca w Staszowie dyrektor Ośrodka Rehabilitacyjno–Edukacyjno–Wychowawczego w Staszowie Halina Łabuda, wręczyła marszałkowi Adamowi Jarubasowi, przyznaną kilka miesięcy temu statuetkę ,,Dobro Czyniący”.

W działalności zarówno Staszowskiego Koła Polskiego Stowarzyszenia na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym, jak i Ośrodka Rehabilitacyjno-Edukacyjno-Wychowawczego w Staszowie, ogromną rolę odgrywają sponsorzy i ludzie dobrej woli na co dzień włączający w pomoc. W listopadzie 2015roku po raz pierwszy wręczono najbardziej zasłużonym osobom statuetki ,,Dobro Czyniący”. Wtedy marszałek Adam Jarubas nie mógł odebrać statuetki. Teraz pani Halina Łabuda wykorzystała jego obecność w Staszowie przy okazji podpisywania umowy na budowę obwodnicy i wręczyła statuetkę.

Wideo

Komentarze 8

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

R
Rolnik
W dniu 01.08.2016 o 09:46, Karol napisał:

Budowane sa drogi,pomagają ludziom,PSL Działa!Wybory teraz Dla PSL!Bo PiS pokazał juz ceny owoców sa niskie ze Masakra!!

 

A szczególnie ceny śliwek.Śliwki są za tanie,żeby nie te posadki w starostwie to by się za opryski nawet nie wróciło.
 

K
Karol

Budowane sa drogi,pomagają ludziom,PSL Działa!Wybory teraz Dla PSL!Bo PiS pokazał juz ceny owoców sa niskie ze Masakra!!

G
Gość

Przecież napisane jest w tekście bał.wanie że były marszałek. Raz w życiu byś coś przeczytał ze zrozumieniem zanim coś napiszesz jak ostatni osioł. Znowu sie matka za Ciebie wstydzi.

g
gość
W dniu 31.07.2016 o 11:12, Gość napisał:

 W piątkowe popołudnie, 27 listopada br, w sali widowiskowej Staszowskiego Ośrodka Kultury miała miejsce miła uroczystość obchodów 20-lecia Staszowskiego Koła Polskiego Stowarzyszenia na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym i 15-lecia Ośrodka Rehabilitacyjno-Edukacyjno-Wychowawczego w Staszowie.    Dzięki tym Instytucjom, w powiecie staszowskim świadczona jest skuteczna pomoc osobom niepełnosprawnym, a także członkom ich rodzin, a znakomite efekty pracy osiągane są dzięki zaangażowaniu w powyższe dzieło przewodniczącej i  dyr. Haliny Łabudy, z której inicjatywy najpierw powstało Staszowie Koło a później Ośrodek. Za wysokimi efektami pracy stoi także należycie przygotowana i zaangażowana w dzieło niesienia pomocy  kadra, co wielokrotnie podkreślano w czasie przemówień. Obecnie Staszowie Koło zrzesza 86 podopiecznych, a z usług Ośrodka korzysta 63 podopiecznych pobierając naukę na poziomie szkoły podstawowej i gimnazjalnej, a także w zakresie kursów przysposobienia do pracy.    W działalności zarówno Staszowskiego Koła Polskiego Stowarzyszenia na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym, jak i Ośrodka Rehabilitacyjno-Edukacyjno-Wychowawczego w Staszowie, ogromną rolę odgrywają sponsorzy i ludzie dobrej woli na co dzień włączający się w tę jakże potrzebną działalności. Dlatego też, po raz pierwszy, przewodnicząca Halina Łabuda wręczyła najbardziej zasłużonym osobom statuetki ,,Dobro Czyniący” które odebrali: starosta staszowski Michał Skotnicki, burmistrz miasta i gminy Staszów Leszek Kopeć, były marszałek województwa świętokrzyskiego Franciszek Wołodźko, właściciel Hut Szkła Gospodarczego Tadeusz Wrześniak, prezes spółki Enrem Połaniec Andrzej Patalong, właściciele spółki GMC w Staszowie Lucyna i Dariusz Gozdkowie,  dyrektor Zespołu Placówek Oświatowych nr 2 w Staszowie Jan Gromniak, dyrektor Centrum Kształcenia Zawodowego w Busku-Zdroju Grzegorz Solarz, lekarz pediatra Dariusz Adamczyk, lekarz ortopeda, specjalista rehabilitacji medycznej Jolanta Stradowska i dyrektor Zespołu Szkół Specjalnych w Ostrowcu Świętokrzyskim Elżbieta Rutecka.     Statuetkami zostali także uhonorowani nieobecni na uroczystości: marszałek województwa świętokrzyskiego Adam Jarubas, proboszcz parafii św. Bartłomieja w Staszowie ks. kan. Szczepan Janas i właściciel hurtowni Progres Jan Suska.     W imieniu wyróżnionych statuetkami podziękował marszałek Franciszek Wołodźko, przewodnicząca Koła, dyr. Ośrodka Halina Łabuda odebrała liczne gratulacje i kwiaty, po czym zaprosiła wszystkich obecnych na poczęstunek. 

Kiedy była ta uroczystość, bo nie pamiętam byśmy mieli teraz marszałka o takim nazwisku?

G
Gość

W piątkowe popołudnie, 27 listopada br, w sali widowiskowej Staszowskiego Ośrodka Kultury miała miejsce miła uroczystość obchodów 20-lecia Staszowskiego Koła Polskiego Stowarzyszenia na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym i 15-lecia Ośrodka Rehabilitacyjno-Edukacyjno-Wychowawczego w Staszowie.

    Dzięki tym Instytucjom, w powiecie staszowskim świadczona jest skuteczna pomoc osobom niepełnosprawnym, a także członkom ich rodzin, a znakomite efekty pracy osiągane są dzięki zaangażowaniu w powyższe dzieło przewodniczącej i  dyr. Haliny Łabudy, z której inicjatywy najpierw powstało Staszowie Koło a później Ośrodek. Za wysokimi efektami pracy stoi także należycie przygotowana i zaangażowana w dzieło niesienia pomocy  kadra, co wielokrotnie podkreślano w czasie przemówień. Obecnie Staszowie Koło zrzesza 86 podopiecznych, a z usług Ośrodka korzysta 63 podopiecznych pobierając naukę na poziomie szkoły podstawowej i gimnazjalnej, a także w zakresie kursów przysposobienia do pracy.
    W działalności zarówno Staszowskiego Koła Polskiego Stowarzyszenia na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym, jak i Ośrodka Rehabilitacyjno-Edukacyjno-Wychowawczego w Staszowie, ogromną rolę odgrywają sponsorzy i ludzie dobrej woli na co dzień włączający się w tę jakże potrzebną działalności. Dlatego też, po raz pierwszy, przewodnicząca Halina Łabuda wręczyła najbardziej zasłużonym osobom statuetki ,,Dobro Czyniący” które odebrali: starosta staszowski Michał Skotnicki, burmistrz miasta i gminy Staszów Leszek Kopeć, były marszałek województwa świętokrzyskiego Franciszek Wołodźko, właściciel Hut Szkła Gospodarczego Tadeusz Wrześniak, prezes spółki Enrem Połaniec Andrzej Patalong, właściciele spółki GMC w Staszowie Lucyna i Dariusz Gozdkowie,  dyrektor Zespołu Placówek Oświatowych nr 2 w Staszowie Jan Gromniak, dyrektor Centrum Kształcenia Zawodowego w Busku-Zdroju Grzegorz Solarz, lekarz pediatra Dariusz Adamczyk, lekarz ortopeda, specjalista rehabilitacji medycznej Jolanta Stradowska i dyrektor Zespołu Szkół Specjalnych w Ostrowcu Świętokrzyskim Elżbieta Rutecka. 
    Statuetkami zostali także uhonorowani nieobecni na uroczystości: marszałek województwa świętokrzyskiego Adam Jarubas, proboszcz parafii św. Bartłomieja w Staszowie ks. kan. Szczepan Janas i właściciel hurtowni Progres Jan Suska.
     W imieniu wyróżnionych statuetkami podziękował marszałek Franciszek Wołodźko, przewodnicząca Koła, dyr. Ośrodka Halina Łabuda odebrała liczne gratulacje i kwiaty, po czym zaprosiła wszystkich obecnych na poczęstunek.

 

G
Gość

Chyba jest sponsorem albo człowiekiem dobrej woli bo tak wynika z treści artykułu ale to tylko ogólniki natomiast wyborcy chcieli by wiedzieć konkretnie za co i czy daje ze swojej kieszeni co i tak wychodzi na to że z publicznych podatków czyli z naszych bo my go utrzymujemy czy z publicznych/publicznych w kontekście że nie wyjmuje z własnej kieszeni ???? Czy tak sobie nawzajem te nagrody tylko wręczją? Oooooo burmistrz Połańca mi przyszedł do fłowy - ten to uwielbia nagrody i wyróżnienia.  :D

G
Gość

A za co dostał bo w artykule dziennikarz zapomniał napisać. Z własnej kieszeni komus coś dał czy jak to należy rozumieć?

s
staszowianin

Powiat STASZÓW za PSL!!

Dodaj ogłoszenie