Agata Nowak ustrzeliła "srebro" w Niemczech

/dor/
Agata Nowak bardzo dobrze spisała się na zawodach w Niemczech. Indywidualnie zdobyła srebrny medal. Archiwum prywatne
Zawodniczka Świtu Starachowice świetnie wypadła na bardzo dobrze obsadzonych zawodach. Teraz czas na Pilzno

Bardzo dobrze spisała się Agata Nowak ze Świtu Starachowice w międzynarodowych zawodach strzeleckich juniorów, które odbyły się w niemieckim Suhl. W konkurencji pistoletu pneumatycznego w mocnej stawce rywalek zdobyła srebrny medal.

Z wynikiem 381 punktów starachowiczanka zakwalifikowała się do finału. To był najlepszy wynik kwalifikacji. Polska reprezentacja w rywalizacji drużynowej zajęła czwarte miejsce. Do podium zabrakło jej dwóch punktów.

W drugiej konkurencji - pistolet sportowy - Agata Nowak po słabej pierwszej części, w której uzyskała 279 punktów, zajmowała odległe 28 miejsce. Fantastycznie strzelona druga część - 290 punktów, pozwoliła jej awansować na 6 miejsce i wziąć udział w strzelaniu finałowym.

- W finale zabrakło trochę szczęścia i ostatecznie Agata zajęła 5 miejsce z wynikiem 569 punktów. Drużyna wywalczyła natomiast brązowy medal. Start Agaty w Suhl to duży sukces, biorąc pod uwagę bardzo mocną obsadę tych zawodów - powiedziała Małgorzata Wadowska, trener Świtu Starachowice.

Już 18 czerwca Agatę Nowak czeka kolejny ważny start, tym razem Zawody Nadziei Olimpijskich w Pilznie.