MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Agata Wojda w ostatnich godzina kampanii stawia na spotkania z kielczanami. Zobacz zapis transmisji

Agata Kowalczyk
Agata Kowalczyk
Wideo
od 12 lat
Spotkania z mieszkańcami Kielc w tym na peryferiach podczas ostatnich godzin kampanii wyborczej zapowiedziała Agata Wojda, kandydatka Koalicji Obywatelskiej na prezydenta Kielc. Na konferencji prasowej, w czwartek 18 kwietnia odniosła się także do hejtu w portalach społecznościowych oraz poparcia udzielonego przez Marka Materka Marcinowi Stępniewskiemu.

Agata Wojda w ostatnich godzina kampanii stawia na spotkania z kielczanami

- Ta kampania jest bardzo intensywna. Przedstawiliśmy wiele postulatów programowych na każdy obszar, który definiuje rozwój Kielc, plan podparty konkretami, wiedzą ekspertów, specjalistów, zweryfikowany i dokładnie przygotowany. To plan dla przyszłej prezydentki ale uwzględniający zagadnienia, którzy prezentowali radni w toku rozmów z mieszkańcami w czasie swojej kampanii – mówiła Agata Wojda, kandydatka na prezydenta Kielc.

Dodała, że w czasie kampanii najważniejsze były spotkania z mieszkańcami. -Byliśmy wśród mieszkańców, rozmawialiśmy o ich oczekiwaniach, problemach. Do końca kampanii zostało 40 godzin i chcemy je poświęcić na to co najważniejsze, na rozmowy z ludźmi, na bycie wśród mieszkańców, na słuchanie ich wątpliwości i zbieranie ich oczekiwań, bo te oczekiwania będą definiować naszą pracę na rzecz miasta przez najbliższe 5 lat – mówiła Agata Wojda.

Agata Wojda zachęca do udziału w wyborach 21 kwietnia

Kandydatka na prezydenta Kielc zachęcała do udziału w wyborach 21 kwietnia.

- Chcemy zmotywować mieszkańców Kielc do aktywności wyborczej, aby jak największa byłą frekwencja, aby mieszkańcy nie zrezygnowali do swojego prawa wyboru i decydowania o przyszłości - mówiła.

Dodała, że w czwartek zamierza odwiedzić peryferia Kielc. - Tam są olbrzymie potrzeby w zakresie infrastruktury i oczekiwania, aby miasto równo traktowało wszystkie obszary Kielc. Wiele rozmów odbyłam z mieszkańców z dzielnic. Jeszcze dzisiaj zamierzam odwiedzić Ostrą Gókę, Łazdy, Białogon i Zalesie. Jestem przekona, że interesy mieszkańców peryferiów będą aktywne reprezentowane przez radnych Koalicji Obywatelskiej.

Tour po Kielcach w ostatnich godzinach

A w piątek, 19 kwietnia w ostatni dzień kampanii wyborczej Agata Wojda zaplanowała „Tour de Kielce, druga tura”. - To będzie dzień oparty na odwiedzinach w osiedlach. Będziemy w 20 punktach Kielc, tam gdzie są mieszkańcy, wyjdziemy do nich z finalną prośbą, żeby w Kielcach wybrali merytorykę , przygotowanie i doświadczenie. Dzień zakończę debatą w telewizji publicznej w Kielcach a po niej spotkamy się przed budynkiem z osobami, które mi dopingowały. Zapraszamy wszystkich - mówiła.

Kandydatka o hejcie i poparciu dla kontrkandydata

Dziennikarze pytali o komentarz w sprawie udzielenia poparcia przez Marka Materka, prezydenta Starachowic, Marcinowi Stępniewskiemu kandydatowi PiS na prezydenta Kielc i rezygnacji zaraz po tym sekretarza Starachowic Tomasza Porębskiego związanego z KO.

- Zachowanie Tomka pokazuje, że warto być przyzwoitym – stwierdziła Agata Wojda. - Jeśli ktoś mnie pyta o próbę ustalenia tożsamości politycznej Marka Materka, to się nie podejmuję. Myślę, że za tym poparciem stoi deal polityczny, zostało zwyczajnie kupione, a czy tak jest pokaże przyszłość.

Kandydatka na prezydenta była też pytana, czy czuje się ofiarą hejtu podczas kampanii wyborczej?

- Od początku moja kampania była merytoryczna i bardzo mało odnosiłam się do zachowań innych kandydatów. Wiem, że nieczyste zachowania w ostatnich dniach są komentowane. Od 2-3 lat jest ofiarą hejtu i niewybrednych komentarzy i nie życzę tego nikomu - dodała.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia Świętokrzyskie