Agnieszka Filipowska zajęła 25 miejsce na mistrzostwach świata w biegach górskich

/dor/
Reprezentująca Ludowy Klub Biegacza Rudnik Agnieszka Filipowska wystartowała w barwach kadry Polski na 29. Mistrzostwach Świata Seniorów i Juniorów w biegach górskich, które odbyły się w Krynicy-Zdroju, na stokach Jaworzyny Krynickiej. Zawodnicy rywalizowali w stylu anglosaskim.

Na stokach Jaworzyny Krynickiej rywalizowało ponad 360 biegaczy z 40 krajów. Trasa mistrzostw została wytyczona między innymi fragmentem najbardziej stromej nartostrady w ośrodku narciarskim Jaworzyna Krynicka. W rywalizacji juniorek 25. miejsce zajęła Agnieszka Filipowska z LKB Rudnik. - Start Agnieszki należy ocenić pozytywnie. To jeszcze juniorka młodsza, rywalizowała więc ze starszymi zawodniczkami. Ta konfrontacja z mocnymi rywalkami na pewno zaprocentuje w kolejnych startach - powiedział trener Kazimierz Jaros, który obserwował zmagania najlepszych biegaczy górskich. Dodajmy, że juniorki miały do pokonania dystans 4 kilometrów.