Akademiczki tworzą zespół. AZS KSZO Ostrowiec - Jedynka Aleksandrów Łódź 3:1

TeZ
Na zdjęciu: z drugiej linii atakuje najlepsza zawodniczka meczu Ksenia Mazur, obserwują Małgorzata Soja (13), Marina Winogradowa (10), Iwona Kosiorowska (12) i Laura Tomsia (11) Fot. Zbigniew Tyczyński
Po obfitującym w emocjonujące zwroty spotkaniu nasze akademiczki pokonały we własnej hali 3:1 groźną drużynę Jedynki i potwierdziły, że tworzą zgrany zespół.

AZS WSBiP KSZO Ostrowiec - Jedynka Aleksandrów Łódzki 3:1 (25:22, 25:27, 25:14, 25:22)

AZS WSBiP KSZO: Bernatowicz, Tomsia, Król, Kosiorowska, Mazur, Winogradowa, Soja na libero oraz Chmiel, Świerszcz, Nowakowska i Stefańska

Sędziowali: Rafał Pośpiech i Bogumił Sikora

Mecz z Jedynką pokazał, jak ważny jest wyrównany skład i możliwość dokonywania roszad w ustawieniu. Każda wchodząca na parkiet zawodniczka wnosiła dodatkową wartość do gry i potrafiła decydować o końcowym wyniku poszczególnych partii. W pierwszym, wyrównanym secie ciężar gry w końcówce wzięła na siebie Ksenia Mazur, w trzecim błyszczała Sylwia Chmiel, a w czwartym hasło do walki rzuciły Ewelina Świerszcz i Dominika Nowakowska, które weszły z …kwadratu dla rezerwowych w chwili, gdy rywalki wysoko prowadziły i zanosiło się na piątego seta.

- W tym momencie nic więcej zrobić nie mogłem, wziąłem już dwa czasy, dokonałem sześciu zmian i chciałem dać odpocząć zawodniczkom z pierwszej szóstki, ale te, co weszły, pokazały, że jak się walczy, to z każdym i zawsze można wygrać - powiedział po meczu szczęśliwy trener Roman Murdza.

Sytuacja w czwartym secie była bardzo trudna. Rywalki prowadziły 21:15, a naszym akademiczkom nic nie szło. Wówczas trener Murdza dokonał podwójnej zmiany, a na zagrywce stanęła Ksenia Mazur. Gnębione trudnym serwisem rywalki nadziały się na blok i pod presją popełniły kilka własnych błędów w ataku. Swoje na środku zrobiła Iwona Kosiorowska, która efektownie zatrzymała Agnieszkę Rajkowską i kiwnęła pod końcową linię. Sama końcówka należała do Sylwii Chmiel, która w czwartej partii długo toczyła samotny bój z rozpędzonymi rywalkami. Warto dodać, że każdorazowo dobrą dyspozycję koleżanek wyczuwała Lena Bernatowicz, konsekwentnie posyłając piłki do zawodniczki, która w danym momencie zdobywa punkty.