A-klasowe zespoły z powiatu kazimierskiego bez punktów

Kamil Markiewicz [email protected]
W niedzielnych spotkaniach drugiej grupy klasy A, Nidzica Dobiesławice oraz Jawornik Gorzków doznały porażek. W niedzielę kolejne mecze.

Nidzica Dobiesławice uległa na boisku w Kazimierzy Wielkiej Agricoli Łoniów 0:1. Bramkę straciła w 36 minucie. Jej autorem był Michał Dybus. - Jestem zadowolony z gry zawodników, tym bardziej, że graliśmy w dużym upale. Mieliśmy wiele podbramkowych okazji, ale niestety po raz kolejny zawiodła nasza skuteczność - powiedział Adam Idziak, szkoleniowiec Nidzicy.

Natomiast Jawornik Gorzków przegrał na wyjeździe ze Zrywem Zbigniewice 1:2, choć do przerwy prowadził 1:0. W 37 minucie naszą drużynę na prowadzenie wyprowadził Norbert Wątek. W 70 minucie wyrównał Łukasz Bogdański, a w 78 minucie zwycięskiego gola dla gospodarzy strzelił Daniel Ferens. - Mamy bardzo duży niedosyt po tym spotkaniu, ponieważ do przerwy powinniśmy prowadzić 3:0. Poza tym, że trafiliśmy w poprzeczkę, to mieliśmy dwie sytuacje sam na sam z bramkarzem, który fenomenalnie bronił - mówił Paweł Radziszewski, trener Jawornika.

W niedzielę, o godzinie 15, nasze zespoły rozegrają mecze trzeciej kolejki. Jawornik będzie podejmował GKS Górno, a Nidzica zagra na wyjeździe z Grodem Wiślica. Obie nasze drużyny powinny wystąpić w optymalnych składach.

- Zespół z Górna podobnie, jak my, mają dwie porażki na koncie. Musimy w końcu wygrać i przełamać tą złą passę. Widziałem, jak gra GKS, w spotkaniu z Grodem Wiślica, więc wiem, czego można się spodziewać po tej drużynie. Najważniejsze jest to, abyśmy zaczęli wykorzystywać swoje podbramkowe okazje - powiedział szkoleniowiec ekipy z Gorzkowa.

- Szykujemy się na zaciętą walkę, na małym boisku w Wiślicy. To dobre spotkanie na przełamanie - dodał trener zespołu z Dobiesławic.

W minionej kolejce zespół z Górna uległ UKS Baćkowice 1:3, a Gród pokonał OKS Opatów 3:1.