Akwedukt Kielce najlepszy w mistrzostwach Polski w duathlonie

/SAW/
Najlepsi duathloniści mistrzostw Polski w Toruniu z trofeami – drugi na mecie Filip Szołowski (z lewej) i pierwszy Przemysław Szymanowski. Fot. archiwum prywatne
W Toruniu rozegrane zostały mistrzostwa Polski w duathlonie. Zdominowali je podopieczni trenera Andrzeja Szołowskiego z Akweduktu Kielce. "Złoto" wywalczył Przemysław Szymanowski.

Rywalizacja odbyła się na dystansie 3 km bieg, 15 km jazda na rowerze i 1,5 km bieg. Triumfował Przemek Szymanowski, drugi był jego klubowy kolega Filip Szołowski, wysoko uplasowali się również inni zawodnicy kieleckiego klubu - 4. był Dominik Szymanowski, 6. Marcin Ławicki, a 8 Mikołaj Luft. Kielecka ekipa w składzie: Przemysław Szymanowski, Filip Szołowski i Dominik Szymanowski wywalczyła też "złoto" drużynowo.

W Toruniu odbyły się też zawody dla młodzieży. W kategorii juniorów młodszych trzeci był Jakub Brzózka, a w gronie juniorów starszych wygrał Piotr Stanik (obaj Akwedukt).