Ale rekord! Korona rozbiła Lechię w Gdańsku 5:0!

(SAW, dor)
Radość Macieja Górskiego po drugiej bramce w Gdańsku
Radość Macieja Górskiego po drugiej bramce w Gdańsku Mateusz Kępiński
Fantastyczny mecz Korony w Gdańsku. Pokonała Lechię 5:0 strzelając już cztery gole w pierwszej połowie. Kielczanie odnieśli pierwsze wyjazdowe zwycięstwo w tym sezonie i od razu rekordowe w ekstraklasie!

Dostawca:x-news.pl

Lechia Gdańsk – Lechia Gdańsk 0:5 (0:4)

Bramki: 0:1 Nika Kaczarawa 26, 0:2 Maciej Górski 31, 0:3 Bartosz Rymaniak 39, 0:4 Kaczarawa 43, 0:5 Elia Soriano 74.

Lechia: Kuciak - Nunes, Augustyn, Wawrzyniak - Miloš, Sławczew (75. Lipski), Łukasik, Wolski, Flávio Paixão (57. Baldé), Lewandowski (35. Oliveira) - Marco Paixão.

Korona: Gostomski - Rymaniak, Dejmek (46. Diaw), Kovačević - Kosakiewicz, Możdżeń, Żubrowski, Cvijanovič (73. Cebula), Kallaste - Kaczarawa (46. Soriano), Górski.

Kartki: żółte: Wolski, João Nunes (Lechia).

Sędziował: Krzysztof Jakubik (Siedlce).

Widzów: 7066.

Do Gdańska nie pojechali ostatecznie kontuzjowani Ivan Jukić i Jacek Kiełb, do dyspozycji trenera byli natomiast Bośniak Adnan Kovacević i po raz pierwszy od dłuższego czasu, Estończyk Ken Kallaste.

Trener Gino Lettieri ustawił zespół tak jak w ostatnich meczach, a więc z dwoma wahadłowymi skrzydłowymi mającymi wspierać obronę (Łukasz Kosakiewicz i Kallaste), a w defensywie operowali tylko trzej zawodnicy – od prawej Bartosz Rymaniak, Radek Dejmek i Kovacević. W ataku Korony grali Nika Kaczerawa i Maciej Górski, za nimi Goran Cvijanović a jako defensywni Jakub Żubrowski i Mateusz Możdżeń.

Ustawienie 3-5-2, które chce też sprawdzić w jednym najbliższych meczów towarzyskich selekcjoner naszej kadry Adam Nawałka, wymaga żelaznej dyscypliny taktycznej i dużych umiejętności od zawodników. Gdy się jednak dobrze je opanuje, to potrafi dać mnóstwo korzyści. I w Gdańsku dało Koronie fantastyczne zwycięstwo.

W 6 minucie Koronie dopisało szczęście, gdyż po uderzeniu Rafała Wolskiego piłka trafiła w słupek. Potem było już tylko lepiej. W 11 minucie przed znakomitą szansą staną Kaczarawa, lecz Dusan Kuciak zdołał instynktownie odbić piłkę i ta wyszła na rzut rożny.

W 26 minucie Korona przeprowadziła piękną akcję i zdobyła prowadzenie. Żubrowski idealnie dograł do wychodzącego na pozycję Kaczarawy, a ten ładnie przyjął piłkę i strzelił nie do obrony.

Pięć minut potem w Koronie wybuchła eksplozja radości, gdyż prowadziła już 2:0. Tym razem świetnie pod bramką zachował się Maciej Górski, który wykorzystał złą interwencję Mateusza Lewandowskiego po dośrodkowaniu Możdżenia i skierował piłkę do pustej bramki.

Koncert Korony trwał i 39 minucie było już 3:0. Tym razem po rzucie rożnym egzekwowanym przez Cvijanovicia głową przedłużył piłkę Kovecavić, a stojący na dalszym słupku z Bartek Rymaniak z wielką siłą skierował ją z pięciu metrów do siatki.

A w 43, kielczanie prowadzili już 4:0!!! Tym razem piękną asystę zaliczył Rymaniak, a Kaczarawa wślizgiem wpakował pikę do bramki.

Takiej zaliczki w drugiej połowie kielczanie nie mogli już zmarnować. W drugiej połowie trener Lettieri mógł sobie pozwolić od razu na dwie zmiany (na boisko weszli Djibril Diaw i Elia Soriano w miejsce Dejmka i Kaczarawy), a i tak kielczanie mieli przewagę i stwarzali kolejne sytuacje.

W 70 minucie Korona mogła prowadzić 5:0, gdyż za faul na Kallaste sędzia podyktował rzut karny. Do piłki podszedł Jakub Żubrowski, ale strzelił w sposób sygnalizowany i Kuciak złapał piłkę.

Ale co się odwlecze… Po kolejnej akcji skrzydłem Kosakiewicz świetnie dograł piłkę do Soriano, a ten wykorzystał kolejne fatalne ustawienie defensywy gdańszczan i zdobył piątą bramkę.

To rekordowe wyjazdowe zwycięstwo Korony w ekstraklasie, w której z roczną przerwą gra od 2005 roku. Kielczanie mocno podreperowali sobie w Gdańsku konto bramkowe, a w piątek o godzinie 18 podejmować będzie na Kolporter Arenie Śląsk Wrocław.