Alit Ożarów w sobotę zmierzy się na własnym boisku z Lubrzanką Kajetanów

KAR
Michał Kamiński (przy piłce) strzelił gola dla ożarowskiej drużyny w meczu z Hetmanem. Kamil Markiewicz
Ożarowski zespół w sobotę, rozegrał czwartoligowe spotkanie we Włoszczowie. Nasza drużyna wywalczyła w nim punkt.

Mieli szczęście w końcówce
Po bezbarwnej pierwszej połowie utrzymywał się bezbramkowy remis. Znacznie więcej działo się drugiej części spotkania. Po golu Tomasza Matuszewskiego w 55 minucie, Hetman wyszedł na prowadzenie. Gospodarze nie cieszyli się długo z korzystnego wyniku. Po minucie do wyrównania doprowadził Kamil Stawiarski. W 64 minucie bramkę z rzutu karnego dla Alitu zdobył Michał Kamiński i to nasza drużyna wygrywała. W 68 minucie sędzia Krzysztof Piekarski podyktował „jedenastkę” dla Hetmana, którą na bramkę zamienił Łukasz Oduliński. Do końca spotkania oba zespoły walczyły o to, aby przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Bliżsi tego byli gospodarze, którzy w 90 minucie po faulu na Odulińskim mieli rzut karny. Jego wykonawcą był Mateusz Małek, który posłał futbolówkę wysoko nad poprzeczką.

Kamil Stawiarski (przy piłce) zdobył bramkę dla Alitu w meczu we Włoszczowie.
Kamil Stawiarski (przy piłce) zdobył bramkę dla Alitu w meczu we Włoszczowie. Kamil Markiewicz

Muszą uważać na Brachę
W sobotę, o godzinie 11, Alit zagra na własnym boisku z Lubrzanką Kajetanów. Nasza drużyna wystąpi w optymalnym składzie.
W zespole z Kajetanowa doszło do zmiany trenera. Krzysztofa Stockiego zastąpił Dariusz Świetlik. Lubrzanka pod wodzą nowego szkoleniowca, w niedzielę, odniosła pierwsze zwycięstwo w tym sezonie pokonując Unię Sędziszów 3:2, mimo, że przegrywała już 0:2.
- Spodziewam się trudnego spotkania. Po zmianie trenera wszyscy zawodnicy mają czystą kartę, więc będą się chcieli pokazać, z jak najlepszej strony przed nowym szkoleniowcem, aby zapewnić sobie miejsce w podstawowym składzie. Na pewno musimy uważać na najlepszego i najskuteczniejszego gracza tego zespołu, czyli Michała Brachę, któremu nie potrzeba zbyt wiele, aby zdobyć bramkę. To doświadczony zawodnik, który niejednokrotnie był najlepszym strzelcem czwartej ligi. Gramy u siebie, więc to my powinniśmy wystąpić w roli faworyta - podkreślał Piotr Chorab, szkoleniowiec ożarowskiej drużyny.

Zespół z Kajetanowa po ośmiu kolejkach zajmuje szesnaste miejsce w tabeli z dorobkiem 5 punktów. Alit ma 11 punktów i zajmuje dziewiątą pozycję.