MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Wicepremier Władysław Kosiniak-Kamysz na Placu Artystów w Kielcach. Zachęcał do oddania głosu na Trzecią Drogę w wyborach do Europarlamentu

Anna Gwóźdź
Anna Gwóźdź
Adam Jarubas, kandydat do Europarlamentu wsparty przez wicepremiera Władysława Kosiniaka-Kamysza. W Kielcach odbyła się ważna konferencja przed czerwcowymi wyborami. Więcej zdjęć w galerii
Adam Jarubas, kandydat do Europarlamentu wsparty przez wicepremiera Władysława Kosiniaka-Kamysza. W Kielcach odbyła się ważna konferencja przed czerwcowymi wyborami. Więcej zdjęć w galerii Dawid Łukasik
Władysław Kosiniak-Kamysz przyjechał w piątek 17 maja o godzinie 16.30 do Kielc, by zachęcić do oddania głosu na Trzecią Drogę, w tym na Adama Jarubasa, który ostatnią kadencję spędził w Europarlamencie, a wcześniej był marszałkiem województwa świętokrzyskiego. Zdaniem wicepremiera - najlepszym. Zobaczcie zdjęcia z konferencji, którą zwołano na Placu Artystów.

Trzecia Droga w wyborach do Europarlamentu. Priorytetem bezpieczeństwo

Oglądaj zapis transmisji online:

Wicepremier i minister obrony narodowej, Władysław Kosiniak-Kamysz podkreślał na wstępie, że jest wdzięczny Polakom za ich głosy zarówno w wyborach parlamentarnych jak i samorządowych. Dodawał, że prosi o jeszcze jeden wysiłek i pójście do wyborów w niedzielę, 9 czerwca.

- Te wybory są szczególnie ważne z punktu widzenia bezpieczeństwa. To sprawa kluczowa, a jedność jest naszą siłą. Jedność w Unii Europejskiej, jedność w NATO, jedność między Polakami. Żyjemy w czasach podziałów społecznych i jeżeli nie opanujemy nienawiści, chamstwa, to się źle skończy dla całej wspólnoty jaką jest Polska. W obliczu zagrożeń ze Wschodu musimy się porozumieć.

Dla Polski najważniejsze, jak mówił wicepremier, ma być bezpieczeństwo zbrojeniowe kraju, powołanie komisji do spraw bezpieczeństwa w Unii Europejskiej, na której czele mogłaby stanąć Polska, a także budowanie silnej linii obrony powietrznej.

- Dlaczego armie muszą pozostać narodowe? Bo powodem wstąpienia do wojska jest zawsze patriotyzm - dodawał.

Wicepremier przypomniał o zaogniającym się konflikcie na granicy polsko-białoruskiej, który dowodzi, że bezpieczeństwo ma być priorytetem polskiej polityki w Unii Europejskiej.

Zobacz zdjęcia z konferencji prasowej wicepremiera w Kielcach:

Adam Jarubas kandydatem Trzeciej Drogi do Parlamentu Europejskiego

Władysław Kosiniak-Kamysz zachęcał także do oddania głosu na Trzecią Drogę, szczególnie podkreślając zasługi Adama Jarubasa dla naszego województwa.

- Dla mnie niezwykłym kandydatem jest Adam Jarubas, mój serdeczny przyjaciel i kolega, moim zdaniem najlepszy marszałek województwa, który zmienił oblicze Świętokrzyskiego.

Minister obrony narodowej przypominał o remontach dróg sfinansowanych ze środków unijnych, Centrum Bajki w Pacanowie, modernizacji remiz, polepszeniu transportu publicznego, rozbudowie Centrum Onkologii. Dodawał, że dzięki obecnemu rządowi środki z KPO zostały już częściowo odblokowane.

- Adam Jarubas to po prostu uczciwy człowiek, to najlepsza rekomendacja, jaką mogę mu dać. Proszę także o głosy dla Rafała Kasprzyka i Jolanty Tyjas, to świętokrzyska reprezentacja kandydatów do Parlamentu Europejskiego. Musimy postawić na ludzi, którzy godnie nas będą reprezentować.

Głos zabrał także sam zainteresowany, Adam Jarubas, kandydat z miejsca 1. Trzeciej Drogi do Europarlamentu.

- Możemy być zmęczeni kolejnymi wyborami, ale ich stawka jest bardzo wysoka. Zdecydujemy czy Polska będzie bezpieczna w zjednoczonej Europie, czy damy władzę tym, którzy gdzieś tam na Wschodzie uzurpują sobie władzę nad światem. Przez te 5 lat doświadczeń zauważyłem, że nie liczy się ten kto głośniej krzyczy, ale umie wyciągnąć rękę i porozmawiać. Unia jest miejscem interesów, to nie klub charytatywny, ale mając dobre argumenty, można kogoś przekonać. Nie możemy postawić na bylejakość.

Oto lista Trzeciej Drogi w wyborach do Europarlamentu:

Jolanta Tyjas kandydatką Trzeciej Drogi do Parlamentu Europejskiego

W eurowyborach udział bierze także Jolanta Tyjas, obecnie radna Sejmiku Województwa Świętokrzyskiego i kandydatka do Europarlamentu z Trzeciej Drogi, z miejsca 7.

Zdjęcia w galerii:

- Przyjechałam to, by zaapelować do wszystkich o pójście na wybory 9 czerwca. To bardzo ważne wybory, dotyczą bezpieczeństwa narodowego, wolnościowego, militarnego, energetycznego i jakże mi bliskiego bezpieczeństwa zdrowotnego. Jako ambasadorka profilaktyki chorób nowotworowych kobiet bardzo mocno angażuję się w bezpieczeństwo zdrowotne, widzę swoje miejsce w Parlamencie Europejskim, właśnie w tym obszarze - mówiła.

Rafał Kasprzyk kandydatem Trzeciej Drogi do Parlamentu Europejskiego

Poseł Rafał Kasprzyk, kandydat z miejsca 6. Trzeciej Drogi do Parlamentu Europejskiego mówił o wykluczeniu komunikacyjnym Kielc.

- Musimy doprowadzić by komfortowo i bezpiecznie pojechać pociągiem z Kielc do Brukseli. Ta sieć połączeń, również na poziomie lokalnym, jest niezwykle istotna. A bezpieczeństwo energetyczne? Atom i biogazownie są fundamentem polskiej racji stanu, ponieważ to najbezpieczniejsze i najtańsze źródła energii.

Tak wyglądało spotkanie wicepremiera z kandydatami do Europarlamentu:

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Euro 2024: STUDIO-EURO ODC-3 PRZED MECZEM POLSKA - AUSTRIA

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia Świętokrzyskie