Andrzej Lachowski najlepszy z Polaków w Półmaratonie Wtórpol

Piotr STAŃCZAK
Pochodzący ze Stąporkowa Andrzej Lachowski zajął ósme miejsce w skarżyskim półmaratonie - najlepsze ze wszystkich Polaków. Piotr Stańczak
Podczas świetnie obsadzonych zawodów w Skarżysku biegacz ze Stąporkowa uległ tylko Kenijczykom oraz Ukraińcom

Wyniki biegaczy z powiatu koneckiego

8. Andrzej Lachowski (Stąporków) - 1.12,28, 261. Andrzej Kuliński (Odrowąż) - 1.50,57, 370. Wojciech Pasek (Końskie) - 02.02,05. 384. Paweł Grot (Końskie) - 02.03,58, 396. Jarosław Jankowski (Stąporków) - 02.05,35, 412. Anna Kobierska (Stąporków) - 02.07,46, 416. Monika Komisarczyk (Stąporków) - 02.08,00, 426. Leszek Komisarczyk (Stąporków) - 02.08,52.

Andrzej Lachowski, pochodzący ze Stąporkowa biegacz zajął ósme miejsce w Półmaratonie Wtórpol w Skarżysku-Kamiennej. Był najlepszy z Polaków startujących w tej imprezie.

Stąporkowianin mieszkający obecnie w Krakowie uległ pięciu Kenijczykom i dwóm Ukraińcom. Z czasem 1.12,28 uplasował się na ósmej pozycji. Z wyniku nie był do końca zadowolony. - Nie jest rewelacyjny. W półmaratonie mój rekord życiowy jest o sześć minut lepszy. Z drugiej jednak strony w tym roku zmieniła się trasa, jest trudniejsza od tych, które biegałem w Skarżysku w poprzednich latach - wspomina Lachowski. - Musieliśmy zaliczyć cztery podbiegi, na nich traci się najwięcej sił. Dwaj pierwsi Kenijczycy (David Metto i Henry Kemboi - przyp. PST) byli tego dnia poza zasięgiem, z pozostałymi można było powalczyć - dodaje.

Zwycięzca uzyskał od Lachowskiego czas lepszy o siedem minut. Stąporkowianin przyznaje, że start w Skarżysku był bardzo dobrym przetarciem przed Festiwalem Biegowym, który odbędzie się w Krynicy 7-8 września. - Mieszkam obecnie z żoną i pracuję w Krakowie, ale lubię startować w regionie świętokrzyskim, to dobrze, że takie imprezy jak skarżyski półmaraton w ogóle się odbywają i cieszą takim zainteresowaniem. Bieg główny ukończyło 502 zawodników. W ramce obok podajemy wyniki reprezentantów powiatu koneckiego, rywalizujących w półmaratonie w Skarżysku.