Andrzej Starzyński, Dariusz Zagdański i Dawid Krzysiek w pierwszej dziesiątce na Mistrzostwach Polski w półmaratonie w Grudziądzu

Bartosz Wartałowicz
Andrzej Starzyński, Maciej Bielacha, Dariusz Zagdański i Dawid Krzysiek pobiegli na Mistrzostwach Polski w półmaratonie w Grudziądzu, który odbywał się na stadionie miejscowej Olimpii.

Sukcesy naszych biegaczy na Mistrzostwach Polski w półmaratonie

Najlepiej z naszych biegaczy poradził sobie Andrzej Starzyński. Biegacz Ludowego Klubu Biegacza Rudnik zajął 7 miejsce z czasem 1 godzina 13 minut. 9 miejsce zajął Dariusz Zagdański, który przebiegł dystans w jedną godzinę i 31 minut. Pierwszą dziesiątkę zamknął Dawid Krzysiek z czasem 1 godzina 42 minuty, co było jego rekordem życiowym. 12 miejsce zajął Maciej Bielacha z czasem 2 godziny 14 minut.

Trasa zaczynała się i kończyła na stadionie Olimpii Grudziądz. Większość trasy odbywała się po ulicach Grudziądza. Warunki atmosferyczne były bardzo trudne, słonecznie 30°C, prawie w ogóle nie było cienia po trasie. Atmosfera była bardzo fajna