Anita Koniusz - Kandydatka do Sejmiku Województwa Świętokrzyskiego

Ogłoszenie wyborcze KW Prawo i Sprawiedliwość

POZYCJA NR 3

Anita Koniusz – obecnie Dyrektor Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Morawicy, członek Rady Społecznej przy KOWR w Kielcach.

Jestem osobą niezależną, która od zawsze jest zaangażowana w inicjatywy mogące pozytywnie wpływać na moje otoczenie. Jako mama, zmagam się z trudnościami w samodzielnym wychowaniu dwóch synów, jednak dzięki rozmowie i wspólnym ustaleniu dalszych kroków, zawsze udaje nam się osiągnąć porozumienie. Te same zasady kierują mną w życiu zawodowym, ponieważ zawsze między ludźmi dochodzi do sporów, które należy rozwiązać w sposób polubowny. Trudno niekiedy osiągnąć kompromis odpowiadający każdemu, ale dzięki wzajemnej wyrozumiałości i chęci współpracy nie jest to niemożliwe do osiągnięcia.

Najlepszym dowodem takich wydarzeń było wspieranie tworzenia wielu Kół Gospodyń Wiejskich na terenie powiatu buskiego, podczas pracy w Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. Wówczas miałam do czynienia z wieloma konfliktami interesów, jednak wszystkie spory udało się rozwiązać polubownie i dziś z tego okresu posiadam piękne wspomnienia, wspaniałych przyjaciół i możliwość obserwowania rozwoju struktur, które miałam zaszczyt wspierać podczas tworzenia. Do dziś mam kontakt z większością członków i każde spotkanie to okazja do wspomnień uśmiechu, zabawy.

Miałam również okazję reprezentować mieszkańców podczas zasiadania w Radzie Miejskiej w Pińczowie, gdzie moim głównym celem była realizacja i rozwiązywanie problemów zgłaszanych przez członków lokalnej społeczności. Nie wszystko udało się doprowadzić do końca, ale usłyszałam wiele ciepłych słów, które były najlepszą nagrodą za trud związany z przekonywaniem pozostałych członków rady. Zdecydowanie najcenniejszym doświadczeniem działającym w sposób motywujący i przede wszystkim zwracającym uwagę na tragedię drugiego człowieka była praca w PZU. Pracując tam, miałam do czynienia z tragediami jakie mogą spotkać każdego z nas, ale też mogłam obserwować, jak ludzie wychodzą na prostą z sytuacji pozornie beznadziejnych.

Dlatego dziś jako dyrektor placówki edukacyjnej staram się dbać o bezpieczeństwo pracowników i uczniów, relacje międzyludzkie w zespole, a przede wszystkim rozwiązywać problemy dialogiem, określeniem wspólnych celów i wspólnym działaniem. Jestem otwarta na sugestie ze strony otoczenia, ponieważ każdy z nas może znaleźć najlepsze rozwiązanie. Wszyscy wiemy, że rozmową, porozumieniem i współpracą możemy osiągnąć wszystko. Jak mogę pomóc Tobie?

Wykształcenie:

- Katolicki Uniwersytet Lubelski Jana Pawła II - Zarządzanie MBA
- Centrum Doskonalenia Kadr Oświatowych Ostrowiec Świętokrzyski - Kurs kwalifikacyjny, Organizacja i zarządzanie oświatą
- Świętokrzyska Szkoła Dyplomacji w Kielcach
- Wyższa Szkoła Umiejętności im. Stanisława Staszica w Kielcach, Licencjat, Wydział Nauk Humanistycznych - Filologia angielska
- Uniwersytet Humanistyczno - Przyrodniczy Jana Kochanowskiego w Kielcach - Magister, Instytut zarządzania
- Akademia Świętokrzyska w Kielcach - Licencjat, Wydział Zarządzania i Administracji
- Świętokrzyskie Centrum Języków Obcych w Kielcach - Europejski Certyfikat ICC- Frankfurt 2002
- Medyczne Studium Zawodowe w Busku- Zdroju - Technik Fizjoterapii

PLANOWANE DZIAŁANIA:

WSPIERAM KOBIETY!
Od lat jestem zaangażowana w powstawanie Kół Gospodyń Wiejskich. To radość, chęci i wytrwałość tych Kobiet pozwala robić więcej. Widzę w tym nadal ogromny potencjał, ponieważ w Naszym regionie jest wiele Kobiet, które często pragną tylko wyrwać się z samotności. Dając im możliwość spędzenia czasu w towarzystwie innych kobiet, dajemy szczęście, uśmiech i możliwości rozwijania swoich pasji. Dlatego moim priorytetem jest kontynuowanie tych działań i tworzenie przestrzeni przyjaznej dla Kobiet.

POZYSKIWANIE FUNDUSZY UNIJNYCH NA INWESTYCJE W REGIONIE
Nadzór nad Regionalnym Programem Odbudowy Województwa Świętokrzyskiego we współpracy z Marszałkiem Województwa.

POLSKI ROLNIK - NASZE BEZPIECZEŃSTWO
Wsparcie działań rolników.

(NIE)-PEŁNOSPRAWNI!
Likwidacja barier architektonicznych i społecznych w regionie. Aktywizacja społeczno-zawodowo osób z niepełnosprawnościami i ich rodzin.

BEZPIECZEŃSTWO POLSKI
Zwiększenie suwerenności w zakresie samowystarczalnej siły zbrojnej.

Linki do kontaktu:

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia Świętokrzyskie