Arka Pawłów pokonała Hetmana Włoszczowa. Grad bramek w drugiej połowie spotkania. Zobacz zdjęcia z meczu

Wojciech Buras
Arka Pawłów pokonała Hetmana.
Arka Pawłów pokonała Hetmana. Arka Pawłów/Hetman Włoszczowa
Arka Pawłów pokonała Hetmana Włoszczowa 3:1 w meczu 16. kolejki RS Active 4. Ligi. Do przerwy był bezbramkowy remis, a po wyjściu z szatni do ataku ruszyli podopieczni Mirosława Kalisty, kwitując swoją dobrą grę trzema trafieniami. "Powinniśmy to spotkanie zamknąć do 70 minuty" - powiedział trener gospodarzy.

Arka Pawłów - Hetman Włoszczowa 3:1 (0:0)
Bramki: Piotr Jankowicz 50, Jakub Nowocień 54, Norbert Drożdzał 80 – Tomasz Matuszewski 72.
Arka: Żytniewski - Kidoń, Dawidowicz, Drożdżał, Kosztowniak - Grzywalski (75 Wąsik), Nowocień (80 Pożoga), Kalista, Siwek, Jankowicz (60 Wojton) - Rak.
Hetman: Dyras - Walasek, Klapiński (80 Machnik), Cegieła, Chuptyś, Łuczak (77 Palimąka) - C. Matuszewski, Oliinyk (72 Grzybek), Małek (72 Jarmuda), Łysakowski (67 Majchrzak) - T. Matuszewski.
Żółte kartki: Kacper Rak, Radosław Dawidowicz, Michał Wojton - Tomasz Matuszewski, Mikołaj Łuczak.
Sędziowie: Marcin Sprzęczka - Piotr Kowalski, Jakub Wójtowicz

Zobacz zdjęcia

Wiedzieliśmy, że ten mecz będzie dla nas bardzo ciężki. Hetman jest blisko nas w tabeli. Zależało nam, żeby to spotkanie wygrać. Pierwsza połowa była wyrównana, natomiast po przerwie nie wykorzystaliśmy wielu swoich szans i sytuacji. Powinniśmy to starcie zamknąć do 70 minuty, a tak goście strzelili gola kontaktowego. Później też mieliśmy swoje okazje. Cieszymy się z tego zwycięstwa, ale od jutra skupiamy się już tylko na pojedynku z Wisłą Sandomierz

- powiedział Mirosław Kalista, trener Arki Pawłów.

W następnej kolejce Hetman zagra u siebie ważny mecz ze Stalą Kunów. Arka pojedzie do Sandomierza na spotkanie z Wisłą.