RS Active 4. Liga. AKS Busko-Zdrój przegrał w Bodzentynie, Stal Kunów postawiła się Koronie II Kielce. Świetny mecz Aliakseja Piatrenki

Dorota Kułaga, Jaromir Kruk, Wojciech Buras
Moravia Anna-Bud Morawica przegrała z GKS Rudki 1:2
Moravia Anna-Bud Morawica przegrała z GKS Rudki 1:2 Kamil Bielaszewski
W dniach 11-12 listopada grała RS Active 4. Liga. Do niespodzianki doszło w Bodzentynie, gdzie Łysica wygrała z AKS 1947 Busko-Zdrój 1:0, a zwycięskiego gola strzelił znany z boisk ekstraklasy Rafał Kujawa. Zaskoczeniem był też remis Neptuna Końskie ze słabo spisującą się w tym sezonie Pogonią Staszów. GKS Zio-Max Nowiny nie dał szans Wiśle Sandomierz - wygrał 11:0, a hat tricki uzyskali Karol Boszczyk i Mateusz Kawecki. Trzy bramki zdobył też Aliaksej Piatrenka dla Klimontowianki Klimontów w wygranym 4:1 spotkaniu z Granatem Skarżysko-Kamienna.

Ciekawe mecze i niespodzianki w meczach RS Active 4. Ligi

GKS Zio-Max Nowiny – Wisła Sandomierz 11:0 (4:0)
Bramki: Karol Boszczyk 17, 21, 64 (z karnego), Radosław Szmalec 28, Bartosz Papka 39, Mateusz Kawecki 66, 75, 83, Filip Rozborski 85 (z karnego), Mateusz Gadomski 71, Wiktor Wilk 78.
Nowiny: Świtoń – Boszczyk, Pietras, Łazurko, Marek (60 Nowakowski) – Słoń (46 Wilk), Tomczyk (46 Foks), Szmalec (60 Gadomski), Kawecki, Rozborski – Papka (64 Sinkiewicz).

Cel był taki, żeby rozegrać dobre spotkanie. Muszę pogratulować gościom, że wychodzą na boisko i próbują walczyć. Na pewno nie jest to dla nich łatwe, bo mają swoje problemy. Cieszymy się, że zainkasowaliśmy kolejne 3 punkty i notujemy swoją małą serię zwycięstw

- powiedział Przemysław Cichoń, trener GKS Zio-Max Nowiny.

Wynik otworzył w 17 minucie strzałem z dystansu Karol Boszczyk. Chwilę później ten sam zawodnik podwyższył na 2:0 mocnym uderzeniem pod porzeczkę bramki strzeżonej przez Przemysława Janowskiego. Przed przerwą gole zdobywali jeszcze Radosław Szmalec i Bartosz Papka, który dochodził w pierwszej połowie do wielu sytuacji, ale miał problem z finalizacją. W drugiej odsłonie spotkania do karnego podszedł Boszczyk i pewnie go wykorzystał, zapewniając sobie hat-tricka. Kolejne minuty to rosnąca przewaga drużyny Przemysława Cichonia, która punktowała swojego rywala z Sandomierza.

Zobacz skrót meczu

Orlęta Kielce - Alit Ożarów 1:0 (0:0)
Bramka: Jakub Jaśkiewicz 77.
Orlęta: K. Zacharski – Solnica, Susło, Zawierucha, Motyl – Pryjmak (80 Wojciech Gajos), Walkowiak (90 Grzesiak), P. Szczepański (65 Michał Gajos), Łokieć, Gaj (90+2 Korobin) – P. Szczepański, Olearczyk (60 Jaśkiewicz).
Alit: Saracen – I. Wódz, Jasiński, Rękas, F. Stępień – J. Wódz (80 J. Stefański), Kamiński (85 Hołody), Furman, Bełczowski – J. Kapsa (80 Wawrylak), Mażysz.

O zwycięstwie Orląt zadecydowała genialna podcinka Jakuba Jaśkiewicza. Zawodnik, który wszedł w drugiej połowie za Jakuba Olearczyka dostał podanie od Kamila Łokcia (byłego piłkarza Alitu), ale zwlekał z oddaniem strzału, a kiedy znalazł się w trudniejszej pozycji zaskoczył błyskiem geniuszu. W pierwszej części świetne okazje miał Alit, najlepszą Kamil Bełczowski. Po przerwie lepsze wrażenie sprawiali gospodarze i w końcu zdobyli gola. Mimo grząskiego boiska obie drużyny stworzyły bardzo dobre widowisko.

Stal Kunów - Korona II Kielce 2:3 (2:3)
Bramki: Wojciech Śmieszek 42, Damian Gardynik 45 - Miłosz Strzeboński 2, 40 (z karnego), Jakub Hajdo 24
Korona II: Mamla – Przybysławski, Sewerzyński, Kiercz, Turek – Mianowany, Hajdo (60 Kania), Łukawski (46 Leszczyński), Strzeboński, Konstantyn (46 Zawierucha) – Rogula (80 Jamróz)

Początek mieliśmy pod kontrolą. Stwarzaliśmy sytuacje. Później trochę naszej niefrasobliwości, a przeciwnik postawił wszystko na jedną kartę i mocno wyszedł pressingiem. W efekcie dwie stracone bramki. Po przerwie mieliśmy swoje okazje, natomiast przeciwnik grał bardzo ostro. To spowodowało, że mecz nie układał się w stu procentach po naszej myśli

- powiedział Marek Mierzwa, szkoleniowiec Korony II.

Spartakus Daleszyce - Wierna Małogoszcz 0:3 (0:1)
Bramki: Mateusz Rejowski 39, 63, Wiktor Soboń 68.
Wierna: Spurek – Malinowski, Serek, Kuzincow, Wroński – Czarnecki (70 Stojko), Klapa, Soboń (82 Porzuczek), Bała (69 Ginter), Sornat (80 Łata) – Rejowski (80 Szymański).

Do przerwy było to bardzo wyrównane spotkanie. Obie ekipy pokazały dużą wolę walki. Na szczęście dla nas drużyna z Daleszyc popełniła jeden błąd i my go wykorzystaliśmy. Po przerwie powinniśmy strzelić dużo więcej goli. Zmarnowaliśmy stuprocentowe okazje, czasami nawet nie trafialiśmy do pustej bramki. Powinniśmy wygrać wyżej, aczkolwiek pierwsza połowa była naprawdę na styku

- powiedział Mariusz Lniany, trener Wiernej.

Moravia Anna-Bud Morawica – GKS Rudki 1:2 (1:0)
Bramki: Michał Zawadzki 3 – Jakub Stachura 59, Maksym Matysek 90+1.
Moravia: Borusiński – Wasilewski, Mateusz Zawadzki, Zgrzebnicki, Ł. Zawadzki – M. Toboła (77 Pasternak), Rabiej, Gilewski, Michał Zawadzki – Jakub Rybus, Michał Rybus (62 Szczepanek).
Rudki: Sz. Pietras – Kudzia, T. Stefański (50 Dawid Szymański), Sala, Smoliński – F. Anduła (67 Gąsior), Małaczek, Bednarski, J. Stachura – Lychak (85 Matysek), Zębala (90+2 Czerwiński).
Żółta kartka: Smoliński.
Sędziowali: Albert Bińkowski + Robert Frączkiewicz, Dariusz Frydryk.
Widzów: około 50.

Moravia przegrała już trzeci mecz w tym sezonie u siebie, choć początkowo się nie zanosiło. Gospodarze szybko wyszli na prowadzenie, Michał Zawadzki zaskoczył Szymona Pietrasa, a jeszcze bardziej piłka, która nabrała dziwnej rotacji. W drugiej części wyrównał Jakub Stachura, potem wykazał się golkiper gości, szczególnie przy strzale Jakuba Rybusa, a w doliczonym czasie jedna z kontr GKS przyniosła efekt, a trafił Mateusz Matysek. Posiadając wąską kadrę trener Paweł Jaworek robi niesamowite wyniki w Rudkach i jego pracy przyglądają się wyżej notowane kluby. Drużyna GKS ma już zaszczepiony charakter Jaworka, nawet nieco wygodnicka w tych czasach młodzież.

Klimontowianka Klimontów - Granat Skarżysko-Kamienna 4:1 (3:0)
Bramki: Andrii Szakalets 19, Aliaksej Piatrenka 24, 41, 90 - Bartłomiej Książek 57.
Klimontowianka: Pietrasik - Misiura, Nizołek, Wochniak, Turek - Pająk (67’ Konecki), Gach, Szkrzypek, Wojtachnio (79’ Ferens (87’ Mazur)) - Szakalets (89’ Miłek).

- Uważam, że odnieśliśmy zasłużone zwycięstwo. Trzy bramki zdobył będący w znakomitej formie Alex Piatrenka

- powiedział Mateusz Miłek, kierownik drużyny Klimontowianki.

Łysica Bodzentyn - AKS 1947 Busko-Zdrój 1:0 (1:0)
Bramka: Rafał Kujawa 26 z karnego.
Łysica: A. Dymanowski – Tumulec, Czerwiak, Kobryń, Śmigielski – Mikosa (80 D. Chrzanowski), Terianyk, Sz. Hajduk, Sibusiso (55 Sadlos) - Szydłowski, Kujawa.
AKS: O. Piątkowski – Gwóźdź, Skiba, Ślefarski, Kowalczyk (70 Piróg) – Bogacki (46 Grad), F. Rogoziński, D. Szymkiewicz (70 Załęcki), Wierzchanowski (70 Szlązak), K. Rogoziński – Maciej Pokora.
Żółte kartki: Tumulec, Sibusiso – F. Rogoziński, Wierzchanowski.
Czerwona kartka: Skiba (AKS) – 25 minuta.
Sędziowali: Tomasz Kondrak + Tomasz Karkut, Adrian Ozimina.
Widzów: około 200.

W pierwszej połowie czerwoną kartkę za zatrzymanie piłki ręką, która zmierzała do bramki otrzymał Damian Skiba. Chwilę po tym Rafał Kujawa pewnie wykonał rzut karny i dał prowadzenie Łysicy. Już w 1 minucie kapitalną okazję dla AKS zmarnował Maciej Pokora, ale Adam Dymanowski odbił piłkę na róg. W odpowiedzi bramce zespołu z Buska zagroził Michał Mikosa. Przed trafieniem z karnego Łysica zatrudniała Oliwiera Piątkowskiego. Druga odsłona nie była już tak ciekawa i gospodarze dowieźli prowadzenie do końca.

Neptun Końskie - Pogoń Staszów 0:0
Neptun: Herda – Lasak (80 Pakuła), Maciejewski, Pańtak, F. Wasik (46 Siadzko) – Marcinkowski (46 Madej), Siudak (70 I. Wasik), Kwiecień – Paweł Markowicz, Smolarczyk, Grudnik.

Neptun trafił na dobrze zorganizowaną w defensywie Pogoń. Gospodarzom trudno było o sytuacje bramkowe. W drugiej połowie piłka po uderzeniu Patryka Kwietnia odbiła się od poprzeczki. – Pogoń dobrze się broniła i jeszcze groźnie kontrowała. Robiliśmy wszystko by zdobyć gola, ale nie udało się – skwitował Arkadiusz Bilski, trener Neptuna.

Arka Pawłów - Hetman Włoszczowa 3:1 (0:0)
Bramki: Piotr Jankowicz 50, Jakub Nowocień 54, Norbert Drożdzał 80 – Tomasz Matuszewski 72.
Arka: Żytniewski - Kidoń, Dawidowicz, Drożdżał, Kosztowniak - Grzywalski (75 Wąsik), Nowocień (80 Pożoga), Kalista, Siwek, Jankowicz (60 Wojton) - Rak.

Wiedzieliśmy, że ten mecz będzie dla nas bardzo ciężki. Hetman jest blisko nas w tabeli. Zależało nam, żeby ten mecz wygrać. Pierwsza połowa była wyrównana, natomiast po przerwie nie wykorzystaliśmy wielu szans. Powinniśmy to spotkanie zamknąć do 70 minuty, a tak goście strzelili gola kontaktowego. Później też mieliśmy swoje okazje. Cieszymy się z tego zwycięstwa, ale od jutra skupiamy się już tylko na pojedynku z Wisłą Sandomierz

- powiedział Mirosław Kalista, trener Arki Pawłów.

• 1. Korona II Kielce 16 40 74-17
  • 2. AKS 1947 Busko-Zdrój 16 37 47-14
  • 3. Klimontowianka Klimontów 16 34 37-22
  • 4. Neptun Końskie 16 31 21-12
  • 5. Orlęta Kielce 15 29 32-14
  • 6. Wierna Małogoszcz 15 29 31-15
  • 7. Alit Ożarów 16 28 31-23
  • 8. GKS Rudki 16 27 34-18