Awans juniorów młodszych Vive Kielce i młodziczek Korony Handball Kielce

Juniorzy młodsi Vive Kielce awansowali do ćwierćfinału mistrzostw Polski.
Juniorzy młodsi Vive Kielce awansowali do ćwierćfinału mistrzostw Polski. Vive Kielce
Juniorzy młodsi Vive Kielce awansowali do ćwierćfinału mistrzostw Polski w swojej kategorii wiekowej, a drużyna Korony Handball Kielce do 1/8 Pucharu Związku Piłki Ręcznej Młodziczek. Obie nasze drużyny były gospodarzami turniejów i obie je wygrały.

Awanse juniorów młodszych Vive Kielce i młodziczek Korony Handball Kielce

Vive Kielce gościło jeden z turniejów mistrzostw Polski juniorów młodszych. Drużyna trenerów Pawła Sieczki i Pawła Grecaka odniosła komplet trzech zwycięstw. Pierwszy mecz, z MTS Kwidzyn, był wyrównany do ostatnich minut. Jeszcze w 58 minucie był remis 28:28, ale już do końca spotkania gole zdobywali tylko gospodarze, zwyciężając 31:28. Nieco mniej zacięty był pojedynek z Siódemką-Huras Legnica. W 38 minucie był remis 18:18, ale od tego momentu kielczanie zaczęli zdobywać przewagę, w 52 minucie wygrywali oni już 26:19. W trzecim spotkaniu zespół z Kielc bez żadnych problemów wygrał z Kusym Kraków 41:22.

WYNIKI

• Vive Kielce – Kusy Kraków 41:22 (19:13)
  • Vive Kielce – Siódemka-Huras Legnica 28:24 (13:14)
  • Vive Kielce – MTS Kwidzyn 31:28 (16:17)
  • Kwidzyn – Siódemka-Huras 29:30 (12:13)
  • Kusy – Kwidzyn 16:28 (9:12)
  • Siódemka-Huras – Kusy 31:22 (15:10)

Vive: Solnica 0, 1, 0, Góral – Nyga 3, 2, 2, Tarapacz 0, 0, -, Tarłowski 2, -, 0, Malarz 5, 5, 7, Osuch 2, 3, 5, Tkaczyk 4, 3, 1, Rurarz 0, -, -, Pęczkowicz 6, 3, 1, Terpiński 3, 0, -, Janus 5, 4, 3, Smysło 1, 0, 1, Latosiński 6, 4, 3, Tobera 3, 1, 5, Nogaj 1, 1, 1, Kargul -, -, 2.
KOLEJNOŚĆ

• 1. Vive Kielce 3 9 100-74 (awans)
  • 2. Siódemka-Huras Legnica 3 6 85-79 (awans)
  • 3. MTS Kwidzyn 3 3 85-77
  • 4. Kusy Kraków 3 0 60-100

W turnieju 1/16 Pucharu ZPRP Młodziczek, gospodarz, Korona Handball Kielce również odniosła komplet wygranych. Drużyna trenerek Moniki Ciszek i Stanisławy Grzegolec najpierw wysoko (37:19) wygrała z KMKS Kraśnik, potem, po zaciętym spotkaniu pokonała Pogoń 1945 Zabrze 24:22, a w ostatnim meczu rozgromiła 38:13 Tempo Cmolas.