Awantura w Strawczynie. Komplet wyników IV ligi

Mirosław ROLAK, Robert KACZMAREK, Rafał SOBOŃ
Kamil Dziadowicz (drugi z prawej) w sporym zamieszaniu wykazał się zimną krwią i skierował piłkę do bramki strzeżonej przez Cezarego Dudę. Fot. Mirosław Rolak
Kiepską skuteczność zaprezentowali czwartoligowi gracze w drugiej kolejce rundy wiosennej. W ośmiu meczach padło zaledwie dwanaście bramek. Po meczu w Sprawczynie doszło do przepychanek pomiędzy zawodnikami Pogoni Staszów a kibicami Lechii.

Tadeusz Krawiec, grający trener Wisły Sandomierz:

- Mieliśmy zdecydowaną przewagę i wypracowaliśmy wiele sytuacji, po których powinny paść bramki. Niestety zawiodła skuteczność. Najważniejsze jednak, że mamy trzy kolejne punkty i przesuwamy się w górę tabeli.

Granat Skarżysko - Neptun Końskie 2:0 (0:0). Sławomir Jedynak 49, Marcin Kołodziejczyk 74.

Granat: Majcherczyk - Więckowski, Basąg, Prus-Niewiadomski, Michał Kołodziejczyk - K. Rzeszowski (65. Gardynik), Jastrząb, Marcin Kołodziejczyk, Zaręba (77. Miller) - Fryc (80. Miller), Jedynak (61. Ryński).
Neptun: Surma - Skoczylas, Lachowski, D. Rzeszowski, Wojna (75. Kukla) - Kasperek (60. Banachowicz), Sędkowski, Majchrzak, Wrona - Ścisłowicz, Sroka (56. Cieślik).

W pierwszej połowie mecz toczył się pod dyktando skarżyskiego Granatu, ale podopieczni Ireneusza Pietrzykowskiego nie potrafili - mimo wielu okazji - pokonać Tomasza Surmy. Strzelecką niemoc zespołu przełamał dopiero tuż po rozpoczęciu drugiej połowy debiutujący w skarżyskim klubie Sławomir Jedynak, który popisał się celnym, plasowanym strzałem w lewy róg bramki Neptuna. Na 2:0 podwyższył na kwadrans przed końcem Marcin Kołodziejczyk, który popisał się kapitalnym uderzeniem tuż przy słupku, kończąc zespołową akcję. Neptun walczył do końca, najlepszą okazję ze strony gości miał Mariusz Skoczylas, ale minimalnie przestrzelił. W końcówce kielecki arbiter Tomasz Lasota "wyrzucił" z ławki trenera Granatu Ireneusza Pietrzykowskiego, który - zdaniem arbitra - zbyt ostro skrytykował jedną z jego decyzji.

KSZO II Ostrowiec - Łysica Bodzentyn 1:1 (1:0), Dziadowicz 31 - Boguszewski 54
KSZO II: Bąbel - Florys (62. Machocki), Skrobisz, Wróbel, Łatkowski, Ulikowski, Żak, Nogaj, Persona, Czyż, Dziadowicz.
Łysica: Duda - Tchurz, Łapot, Kula, Kosecki, Czarnecki, Maruszewski (71. Jaros), Gryz, Boguszewski, Wojtal (62. Sa-dłowski), Michta (82. Skwarliński).

Oba zespoły rozpoczęły spotkanie ze sporym animuszem. Pierwsi z bramki cieszyli się gospodarze. W 31 minucie gry po strzale z dystansu Cezary Duda wybił przed siebie piłkę, do której dopadł Kamil Dziadowicz i mimo ambitnej postawy obrońcy na wślizgu zdołał umieścić ją w siatce. W podobnych okolicznościach padła wyrównująca bramka dla Łysicy, a jej autorem w 54 minucie był Mariusz Boguszewski. Po ciekawym spotkaniu oba zespoły podzieliły się punktami.

Partyzant Radoszyce - Wisła Sandomierz 0:2 (0:1), Pacholarz 5, Pietrucha 47.

Wisła: Kuśmierz - Rzeszutek, Bryła, Krawiec, Zimoląg, P. Michalski (61. Admczyk), Siczek, Pietrucha, D. Chorab (80. Dziedzic), Kostrzewa (75. M. Michalski), Pacholarz (82. Z. Warzocha).

Wisła odniosła pewne zwycięstwo i przy lepszej skuteczności mogła pokusić się o wyższy wynik. Pierwsza bramka padła już w 5 minucie, kiedy dokładne podanie ze skrzydła wykorzystał Pacholarz i mocnym strzałem głową umieścił piłkę w siatce. Wynik meczu ustalił bezpośrednim strzałem z rzutu wolnego z 25 metrów Piertrucha.

Sparta Kazimierza Wielka - Hetman Włoszczowa 1:0 (0:0) , David Paul 74.

Sparta: Kwaśny - Adamczyk, Głąbicki, Kowalski, Baster, Paul (84. Witek), Sobura, Strona, Gorgoń (75. Krzan), Szerlag (88. Radziszewski), Wołowski.
Hetman: Szram - Musiał, Szwajkowski, Wroński, Michałek, Oduliński (82. Bąk), Kozieł, Jarmuda, Żelezik (77. Rajczykowski), Rak, Tkacz (62. Stolarski).

W pierwszej połowie dominowała Sparta i miała sporo okazji do zdobycia bramki. W tym okresie gry goście tylko raz poważnie zagrozili bramce gospodarzy, kiedy w 30 minucie Oduliński minimalnie przestrzelił. Decydująca o losach meczu akcja nastąpiła w 74 minucie, kiedy po dalekiej wrzutce Dawid Paul głową przedłużył lot piłki, a ta, mimo rozpaczliwej próby Michałka, wpadła do bramki. W końcówce meczu bramkarz Sparty, Kwaśny, obronił dwa groźne strzały gości.

Spartakus Daleszyce - ŁKS Georyt Łagów 0:0

Spartakus: Parszowski - Krężołek (75. Kawiński), A. Janaszek, Rubak, Czaja, Ostrowski (42. Bujakowski), Pierzak, Staniec, Brzozowski (46. Janik), Piróg, Bęben (46. Jeziorski).
ŁKS: Dudek - Kołbuc, Kowalski, Mazur, Zięba - Matyja, Franus, Kamiński, Gołasa - Kapsa (70. Włodarczyk), Kwiatek (85. Piotrowicz).

- Był to kolejny mecz, w który mięliśmy zdecydowaną przewagę. Stworzyliśmy sobie kilka dogodnych sytuacji pod bramką rywali, ale nie potrafiliśmy ich wykorzystać. Myślę, że w następnym meczu w końcu uda nam się odnieść zwycięstwo - mówi Grzegorz Klepacz, trener ŁKS Georyt Łagów.

- My prowadziliśmy grę, a Łagów groźnie kontratakował i mógł strzelić gola, na szczęście dobrze interweniował Parszowski - powiedział trener gospodarzy, Marek Mierzwa. - My mieliśmy najlepszą okazję w pierwszej połowie, kiedy będąc w sytuacji sam na sam Ostrowski przestrzelił.

GKS Nowiny - Alit Ożarów 2:0 (0:0), Dominik Szymkiewicz 55, Jacek Kubicki 80.

Nowiny: Pacanowski - Kułak, Ślefarski, Rabiej, Król, Szymkiewicz (80. Grudzień), Wilczyński, Stanek, Wojtasiński (55. Szewczyk), Kubicki (85. Stawiarski), Paździor (70. Szmalec).
Alit: Smolak - Gierczak, Drdzeń, Soja, Jastrzębski (65. Tomczyk), Mianowany, Binkiewicz, Rzepa, Buglewski (80. Czerwonka), Pękalski, Ziemniak (58. Sorbian).

Gospodarze sprawili sporą niespodziankę wygrywając z wyżej notowanym przeciwnikiem. Na ławce trenerskiej gości zasiadł prezes klubu, Grzegorz Witek, gdyż trener Paweł Rybus, razem z trenerem Michałem Gębują, przebywał na szkoleniu w Niemczech.
Obydwie bramki padły w podobnych okolicznościach, po błędach defensywy Alitu, która ustawiała się za wysoko. Dwa prostopadłe podania Starka otworzyły gospodarzom drogę do bramki. Sytuacje sam na sam z bramkarzem wykorzystali najpierw Szymkiewicz, a potem Kubicki. Zwycięstwo gospodarzy mogło być wyższe, ale nie wykorzystali kilku okazji, a strzał Kubickiego trafił w słupek. Goście mieli trzy świetne sytuacje, których nie wykorzystali Pękalski i Mianowany.

Lechia Strawczyn - Pogoń Staszów 1:2 (1:1), W. Gołuchowski 42 - Maciej Zaliński 22, 90.

Lechia: Wodniak - Picheta, K. Majka, Janik, Grzybowski, M. Majka (75. Więckowski), W. Gołuchowski, D. Kasprzyk, K. Kasprzyk, Piotrowski, Gałęziowski (46. Jas).
Pogoń: Małas - Starba, Merchut, Dutka, Krakowiak, Zaliński, Motyl (83. Walas), Baczewski, A. Walasek (43. Twaróg), Malec (83. Bajur), Strzałka.
Od 40 minuty goście grali w osłabieniu, bo czerwoną kartkę (druga żółta) otrzymał Strzałka, a w 74 minucie za brutalny faul "czerwień" ujrzał Merchut. Mimo to goście zdołali w ostatniej minucie rozstrzygnąć losy meczu na swoją korzyść. Po meczu kilku kibiców zaatakowało zawodników Pogoni, ale szybka interwencja służb porządkowych i policji uspokoiła sytuację.

Piaskowianka Piaski - Lubrzanka Kajetanów 0:0.

Piaskowianka: Dobrowolski - Mróz, Dudek, Cieślak, Więckowski, Motyczyński (72. Retinger), Majewski, Faryna (84. Tekiel), Buteńko (68. Przekaza), Kuśmirek (58. Jopek), Winiarski.
Lubrzanka: Żyła - Waldon, Cedro, Stefański, E. Supierz, Jagodzki, Woszczycki (70. M. Supierz), Puchała, Treter (80. Skrzyniarz), K. Bracha (85. Borowiec), M. Bracha.
W następnej kolejce, 2-3 kwietnia: Neptun - Piaskowianka, Georyt - KSZO II, Alit - Spartakus, Wisła - Granat, Hetman - Partyzant, Pogoń - Nowiny, Łysica - Sparta, Lubrzanka - Lechia.

Najlepsi strzelcy: 18 - Michał Bracha (Lubrzanka), 14 - Tomasz Strzałka (Pogoń), 9 - Krystian Zaręba (Granat), 8 - Grzegorz Anioł (Sparta), 7 - Karol Kostrzewa (Wisła), Grzegorz Wojtal (Alit), Marcin Kołodziejczyk (Granat).