Grała RS Active 4. Liga świętokrzyska. W dniach 29-30 maja odbyła się 31. kolejka. Wysoka wygrana Korony II. Zobacz wyniki, relacje, tabelę

Damian Wiśniewski, Stanisław Wróbel, Jaromir Kruk
Swoje mecze zagrają między innymi GKS Zio-Max Nowiny i Moravia Anna-Bud Morawica Damian Wiśniewski
W dniach 29-30. maja rozgrywana jest 31. kolejka rozgrywek RS Active 4. Ligi świętokrzyskiej. Zobacz wyniki, relacje i tabelę.

Gra RS Active 4. Liga świętokrzyska

Środa
Wierna Małogoszcz - Orlęta Kielce 0:3 (0:1)
Bramki:
Jakub Jaśkiewicz 45, Piotr Szczepański 60, Kacper Śliwa 75.

Granat Skarżysko-Kamienna - Stal Kunów 5:0 (2:0)
Bramki:
Bartlomiej Książek 19, Karol Dudzik 29, Nikodem Łoskot 65, Szymon Klimek 84, Brajan Bulski 90.

Czwartek
AKS 1947 Busko-Zdrój - Neptun Końskie 1:0 (0:0)
Bramka: Żądło 70
Nie zatrzymuje się Maciej Żądło - to jego 12 bramka w rundzie wiosennej!

GKS Rudki - Łysica Bodzentyn 1:0 (0:0)
Bramka: Maksym Matysek 90+4.
Mecz sąsiadów w tabeli był słaby. Gdy wydawało się, że zakończy się remisem - w ostatniej minucie doliczonego czasu gry gospodarze zdobyli zwycięską bramkę. Słaby mecz. Goście kończyli w dziesiątkę po czerwonej kartce Kacpra Tumulca w 51 minucie.

Spartakus Daleszyce - Moravia Morawica 0:1(0:0)
Bramka: Jakub Rybus 85.
Spartakus: Olekhnovycz - Faye, Cholewiński, Kaleta, Ptak - Chudecki (61 Sitarz), Mokrosnop (84 Łosak), Wołowiec, Ł. Górski, G. Kowalczyk (75 Piwowarczyk) - Sala (61 Rafał Kowalski).
Moravia: J. Borusiński - Łączkowski, Orliński, Mateusz Zawadzki - Szczepanek (82 J. Rybus), Gilewski (82 Garbala), J. Rabiej, Michał Zawadzki, Ł. Zawadzki - Pasternak (74 Turlej), Michał Rybus (46 Ashour).

Gospodarzy długo utrzymywał w grze Artem Olekhnovycz, który bronił wybornie, szczególnie w pierwszej połowie. O zwycięstwie przesądził Jakub Rybus, który pojawił się na boisku w końcówce i trafił po świetnej akcji zespołu i asyście Michała Zawadzkiego. Warto dodać, że był to już 27. gol Jakuba Rybusa w tym sezonie - jest liderem strzelców.

Zobacz galerię zdjęć z meczu Spartakus Daleszyce - Moravia Morawica

Oto skrót meczu Spartakus Daleszyce - Moravia Morawica

Alit Ożarów - Klimontowianka Klimontów 3:1(1:1)
Bramki: Tomasz Persona - dwie 34 i 82, Jakub Mażysz 75, - Gabriel Skrzypek 21

Jakub Mażysz zdobył bramkę numer 25 w tych rozgrywkach.

Hetman Włoszczowa - GKS Nowiny 1:4 (1:2)
Bramki: Cegieła 15 - Kaczmarski 37, Papka - dwie w 45 i 64; Kopyciński 82
Bardzo dobre spotkanie w wykonaniu gości i wyraźne zwycięstwo.

Korona II Kielce - Wisła Sandomierz 6:1 (2:1)
Bramki: Hubert Szulc 55, 64, Jakub Przybysławski 39, Jan Klimek 45 z karnego, Adam Zawierucha 77, Oskar Sewerzyński 87 - Mateusz Michalski 10.

Zaczęło się dobrze dla gości, którzy zdobyli bramkę w 10 minucie. Potem dominowała Korona a ułatwiła jej to czerwona kartka zawodnika Wisły Sandomierz w 60 minucie.

Olimpia Pogoń Staszów - Arka Pawłów 0:2 (0:0)
Bramki: David Pabon 66 z wolnego, Mirosław Kalista 90.