Aż 172 zawodników wystartowało w “II Biegu Ulicami Miasta” w Małogoszczu. Była też zbiórka krwi

Przemysław Chechelski
W „Biegu ulicami miasta”  w Małogoszczu wzięło udział ponad 170 zawodników. Na zdjęciu bieg młodszej grupy zawodników. Małogoszcz
W „Biegu ulicami miasta” w Małogoszczu wzięło udział ponad 170 zawodników. Na zdjęciu bieg młodszej grupy zawodników. Małogoszcz archiwum organizatora
W Małogoszczu odbył się „II Bieg Ulicami Miasta” zorganizowany przez Publiczne Gimnazjum w Małogoszczu. Na starcie stawiło się aż 172 zawodników, którzy rywalizowali w kilku kategoriach.

Wśród uczniów klas trzecich szkół podstawowych pierwsze miejsce zajął Patryk Andryszek - Kozów, drugie Olaf Sondaj – Małogoszcz, a trzecie Szymon Borowski - Małogoszcz. Wśród dziewcząt w tej kategorii wiekowej najlepiej wypadała Julia Smagacz – Małogoszcz, drugie miejsce wywalczyła Martyna Gadowska – Złotniki, a trzecie Maja Oleksiak – Małogoszcz.

W gronie dziewcząt z klas od czwartej do szóstej pierwsze miejsce zajęła Agnieszka Woźniak – Małogoszcz, drugie Natalia Jurczak – Małogoszcz, a trzecie Julia Chrabąszcz – Rembieszyce. Wśród chłopców w tej kategorii najlepszy był Kamil Szczepańczyk – Kozłów, na drugim miejscu uplasował się Kamil Wiśniewski - Rembie­szyce, a na trzecim Bartek Szczepańczyk – Małogoszcz.
W gronie gimnazjalistek zwyciężyła Julia Szymkiewicz – Małogoszcz przed Sylwią Grzyb – Złotniki i Patrycją Fatygą. W gronie gimnazjalistów pierwszy był Tomasz Gogół, drugi - Jan Zawłocki, a trzeci Michał Orzeł. Wszyscy z gimnazjum w Małogoszczu.

W gronie uczniów szkół ponadgimnazjalnych pierwsze miejsce zajął Michał Pela – Małogoszcz, drugie - Kamil Wierzbicki – Małogoszcz, a trzecie Adam Wolski – Wola Tesserowa. Wśród licealistek pierwsze miejsce przypadło Natalii Chojnackiej. W najstarszej grupie wiekowej – kobiet pierwsza była Wiktoria Dziewięcka ze Strawczyna, druga Wioletta Jaśkowska z Mniowak, a trzecia Małgorzata Stępień z Woli Tesserowej. Wśród mężczyzn najlepiej pobiegł Łukasz Woźniak ze Strawczyna. Na mecie był przed Jarosławem Lubińskim z powiatu jędrzejowskiego i Kamilem Bielawskim ze Strawczyna.

Podobnie jak w zeszłym roku równolegle ze zmaganiami sportowymi odbyła się Akcja Honorowego Krwiodawstwa. W tym roku udział w niej wzięło 30 osób z czego ostatecznie 20 oddało ponad dziesięć litrów krwi.