Azoty - Vive Targi Kielce w statystyce. Skuteczny Olafsson, pożyteczny Jurecki

/PK/
Świetna dyspozycja Thorira Olafssona i Michała Jureckiego miały największy wpływ na zwycięstwo piłkarzy ręcznych Vive Targi Kielce w pierwszym w tym roku meczu ligowym (kielczanie pokonali w Puławach Azoty 34:28). Potwierdzają to statystyki.

Sobotni mecz nie był dla kielczan łatwy, trzecia drużyna w tabeli długo walczyła jak równy z równym, mistrzowie Polski swoją wyższość udokumentowali dopiero w ostatnich pięciu minutach. Sporo problemów było przed meczem, bo do kontuzjowanych Ivana Cupicia, Manuela Strleka, Tomasza Rosińskiego i Denisa Bunticia dołączył Uros Zorman (lekkie przeciążenie kolana), a kłopoty żołądkowe zgłosili Piotr Grabarczyk (który dodatkowo był przeziębiony) oraz Thorir Olafsson. Na tego ostatniego miało to akurat dobry wpływ, bo Islandczyk zagrał jeden ze swoich najlepszych meczów w Vive Targi Kielce, miał aż 11 trafień na 13 prób.

Bardzo dobrze prezentował się również Michał Jurecki. W pierwszej połowie grał prawie wyłącznie w obronie (w ofensywie na lewym rozegraniu grał Karol Bielecki - dobry mecz "Koli" - 5/6), tylko raz, z dobrym skutkiem, wybrał się do ataku, ale druga połowa należała już do popularnego "Dzidziusia". W efekcie Jurecki został drugim strzelcem zespołu w tym spotkaniu i miał aż sześć asyst.

Słabiej zaprezentowali się nasi bramkarze - Sławomir Szmal i Venio Losert odbijali średnio co czwartą (Polak) i co piątą (Chorwat) piłkę.