AZS UJK pokonał Wisłę Sandomierz

(PK)
W meczu drugiej ligi piłkarzy ręcznych, AZS UJK Kielce wygrał z Wisłą Sandomierz.

AZS UJK Kielce – Wisła Sandomierz 26:25 (14:12)
AZS UJK: Jastrząb, Duda – Dobrowolski, Grzesik 3, Papaj 2, Chrząszcz 1, Curyło, Boszczyk 8 (1), Kutwin 5, Szafarczyk 1, Michalski, Bysiak 2, Kumański 1, Hady 3 (1).
Wisła: Skowron, Karasiński – Hubka 3, Bakalarz 3, Kuraś 2, Werstler 4, Statuch, Kubisztal 4 (3), Dusak 8, Białkowski 1.

Stojący na wysokim poziomie i zacięty mecz. Bardziej znaczącą przewagę kielczanie wypracowali w 18 minucie, gdy prowadzili 10:7. Po przerwie Wisła szybko wyrównała straty, ale w 45 minucie AZS UJK prowadził 20:17. Od stanu 22:19 goście zdobyli cztery bramki z rzędu i wyszli na prowadzenie. Ale tylko na moment. Po zaciętej końcówce gospodarze zapewnili sobie wygraną, a decydującego gola 20 sekund przed końcem spotkania zdobył Piotr Bysiak.

W kieleckim zespole wyróżnili się obaj bramkarze i skuteczny Daniel Boszczyk, a w Wiśle Tadeusz Dusak.