AZS WSBiP KSZO Ostrowiec - Sparta Warszawa 3:0 (zdjęcia)

Siatkarki AZS WSBiP KSZO Ostrowiec wygrały we własnej hali ze Spartą Warszawa.

AZS WSBiP KSZO Ostrowiec - Sparta Warszawa 3:0 (25:16, 25:13, 27:25)

AZS KSZO Ostrowiec : Brojek 20, Piekarczyk 3, Kosiorowska 15, Buławczyk 4, Dydak 6, Ślęzak 8, Soja (libero) oraz Stefańska 2, M. Szafraniak 1, Węgiełek 1, Świerszcz 1.

Sparta: Lisiecka, Widera, Pasznik, Kożon, Wysocka, Gogołek, W. Szafraniak (libero) oraz Kucińska, Tomczyk, Duda, Pogorzelska.

Sędziowali:

MVP: Natalia Piekarczyk

W pierwszej odsłonie to podopieczne trenera Dariusza Parkitnego bezsprzecznie dyktowały warunki na parkiecie. Świetne ataki Katarzyny Brojek, której wtórowała Iwona Kosiorowska sprawiły, że ekipa pomarańczowo - czarnych pewnie zmierzała po zwycięstwo. Przy stanie 20:8, kiedy wynik nie był nawet w najmniejszym stopniu zagrożony szkoleniowiec ostrowczanek zdecydował się na zmiany. Kibice mieli więc okazje przyjrzeć się Marcie Szafraniak, która zmieniła świetnie dysponowaną Katarzynę Brojek, Alicję Stefańską i Ewelinę Świerszcz. Obraz gry nie uległ zmianie i ekipa AZS KSZO pewnie ograła rywalki do 16.

Druga partia również toczyła się pod dyktando gospodyń i choć warszawianki wyrównały na początku seta przy stanie po 4, to jednak na więcej pomarańczowo - czarne im nie pozwoliły, sukcesywnie zwiększając przewagę nad zespołem Sparty. Tego seta sprytnym kiwnięciem przeciwniczek zakończyła Katarzyna Brojek, która do ośmiu oczek z pierwszej partii dołożyła kolejne sześć i była najlepiej punktującą zawodniczką, a ostrowiecki zespół wygrał drugiego seta do 13.
Trzecia odsłona nie była już tak jednostronna. Trener Dariusz Parkitny desygnował do gry kilka zmienniczek i warszawianki złapały oddech i prowadziły nawet 15:13, 20:17. Wówczas szkoleniowiec AZS WSBiP KSZO powrócił do gry wyjściowym składem, który doprowadził do wygrania trzeciego seta w rozmiarze 27:25. Warszawianki pozostają więc wciąż z jednym wygranym setem w rozgrywkach pierwszej ligi siatkówki kobiet.