Baćkowice odpadły z Pucharu Polski

(kar)
Grający trener UKS Baćkowice Adrian Czaja (przy piłce) podczas pucharowego spotkania otrzymał czerwoną kartkę. Rafał Soboń
W środę, A-klasowy UKS Baćkowice, awansem rozegrał spotkanie pierwszej rundy Pucharu Polski na szczeblu okręgu świętokrzyskiego. Nasza drużyna zmierzyła się na wyjeździe z KP KSZO 1929 II Ostrowiec Świętokrzyski.

Niestety spotkanie nie ułożyło się dobrze dla naszej drużyny, która do przerwy przegrywała 0:1. W 69 minucie szansę na zdobycie wyrównującej bramki miał Marcin Kargul, ale po jego uderzeniu piłka trafiła w słupek. Od 80 minuty nasza drużyna grała w osłabieniu. Drugą żółtą i w konsekwencji czerwoną kartkę otrzymał grający trener UKS Adrian Czaja. W 87 minucie ostrowiecki zespół postawił kropkę nad "i" strzelając drugiego gola i ostatecznie wygrywając całe spotkanie 2:0. - W pierwszej połowie w większości się broniliśmy. Gospodarze dużo operowali piłką. W drugiej połowie obraz gry się zmienił, ale niestety nie udało nam się doprowadzić do wyrównania - mówił Adrian Czaja. W weekend zespół z Baćkowic ma rozegrać mecz kontrolny ze Świtem Ćmielów. Dokładny termin sparingu nie był znany przed zamknięciem tego wydania gazety.