Barbara Iwan Kandydatka do Sejmiku Województwa Świętokrzyskiego

Ogłoszenie wyborcze KKW Koalicja Obywatelska

Barbara Iwan lat 55, urodziła się w Kielcach, a obecnie mieszka w Bilczy. Ukończyła Wyższą Szkołę Ubezpieczeń i Bankowości w Warszawie na kierunku Finanse. Od 10 lat związana z Nowoczesną w której jest Sekretarzem Regionu Świętokrzyskiego oraz Rzecznikiem Prasowym. Od 36 lat zawodowo związana jest z Wojewódzkim Szpitalem Zespolonym w Kielcach gdzie jest Kierownikiem Działu Statystyki Medycznej i Dokumentacji Chorych i Archiwum Zakładowym oraz Medycznym. Kieruje też potężną grupą ponad 100 sekretarek i rejestratorek medycznych w tymże szpitalu.

Przez wiele lat pracy w ochronie zdrowia angażowała się w różne projekty między innymi była koordynatorem szczepień w WszZ, na Targach Kielce oraz słynnym Drive Thru gdzie sprawnie zaszczepiono kilkadziesiąt tysięcy mieszkańców naszego województwa.
Lubi angażować się społecznie. Po wybuchu wojny pomagała uciekającym Ukraińcom w znalezieniu lokum, organizowała akcje zbiórki produktów żywnościowych i odzieży. Dużym przedsięwzięciem była zbiórka odzieży, koców, śpiworów dla żołnierzy walczących na froncie.

W ostatnich wyborach do Sejmu uzyskała piaty wynik przyczyniając się do osiągnięcia czwartego mandatu dla Koalicji Obywatelskiej w województwie świętokrzyskim.

Prywatnie

Od 36 lat mężatka, matka dwojga dzieci i dwojga wnucząt. Córka Patrycja jest prawnikiem, syn Wiktor uczęszcza do Liceum w Kielcach. Pasjonatka narciarstwa, koszykówki i uprawiania ogrodu.

Priorytety pracy w Sejmiku

W wielu wypowiedziach zawsze podkreśla, że nie kandyduje do Sejmiku dla poklasku, pieniędzy czy kolesiostwa w załatwianiu spraw czy intratnych posad. Jej zdaniem to służba dla mieszkańców regionu, a nie sposób na życie.

Nie składa pustych obietnic i nic nikomu nie obiecuje jak to robią inni. Chce skupić się na merytorycznej pracy i skutecznym działaniu, a nie na kłótniach podczas sesji sejmiku.

Sejmik to wiele zadań, lecz swoją uwagę chce skupić na rzeczach o których zarówno Radni Sejmiku, Radni Miast oraz prezydenci zapomnieli, a tak ważnych dla życia mieszkańców.

Nie ma w naszym województwie ani jednego oddziału geriatrycznego. Brakuje domów pomocy społecznej, takich z prawdziwego zdarzenia, a nie na zasadzie przechowalni do czasu śmierci. Czas oczekiwania na rehabilitację zarówno po wypadkach jak i neurologiczną czy kardiologiczną jest olbrzymi. Powinny powstać Centra Rehabilitacji w każdym większym mieście naszego województwa. Pomysłem Barbary Iwan jest, aby w każdym mieście powstały centra zajmujące się skupieniem dostępności do lekarzy specjalistów oraz specjalistycznych badań. Każdy mieszkaniec mógłby wykonać tylko jeden telefon i uzyskać pomoc w dostępności, najbliższych terminach w miejscu zamieszkania, a nie jak dziś w dobie szeroko pojętej informatyzacji, internetu, sztucznej inteligencji każdy odsyłany jest od iwana do pogana.

Plagą dziś są dopalacze, narkotyki i e-papierosy. Należy wdrożyć natychmiast edukację i profilaktykę w szkołach. Na ten cel muszą się znaleźć pieniądze i jak to nazywa kandydatka „ wyrwę je radnym na pierwszej sesji”

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia Świętokrzyskie