Barca wygrała Ligę Mistrzów piłkarzy ręcznych, brąz dla PSG [ZDJĘCIA]

East News/Polska Press
W meczu o zloty medal rozegranego w niemieckiej Kolonii turnieju Final Four Ligi Mistrzów piłkarzy ręcznych, Barca wygrała zz Aalborg Handbold. W spotkaniu o brąz Paris Saint Germain Handball pokonało HBC Nantes.

Paris Saint Germain Handball - HBC Nantes 31:28 (17:13)
PSG: Gerard - Steins 2, Kristopans 3, Kounkoud 3, Sole 5 (4), Toft Hansen, Remili 4, Grebille 3, Syprzak 3, L. Karabatic 2, Morros, Hansen 2 (1), N. Karabatic 1, Prandi, Nahi 3.
Nantes: Dumoulin - Damagtrin-Bertrand, Briet 3, Ovnicek, Rivera 3 (1), Caavalcanti 2, Augustinussen 2, Pechmalbec 3, Figueras 3, Feliho, Minne 5, Łazarow 1, Gurbindo 2, Balaguer 2, Monar 2.

To był pojedynek dwóch francuskich drużyn, dla jednej - HBC Nantes - awans do Final Four (po pokonaniu Łomża Vive Kielce w 1/8 i Telekomu Veszprem w 1/4) był sukcesem, dla drugiej - PSG - sensacyjna porażka w sobotnim półfinale z duńskim Aalborgiem bolesną porażką.

Początek spotkania należał do Nantes, które prowadziło 3:1 i 5:3. Potem paryżanie zaczęli łapać lepszy rytm i w 13 minucie wygrywało 8:7, a w 26 - 15:12. Jednak podobnie jak w meczu z Aalborgiem, w drugiej połowie PSG miał kryzys. W 49 minucie Nantes doprowadziło do remisu 24:24. Tym razem go przetrwał i odbudował przewagę - w 55 minucie po golu reprezentanta Polski, Kamila Syprzaka, zespół z Paryża wygrywał 29:25.

Barca - Aalborg Handbold 36:23 (16:11)
Barca: Moller, Perez de Vargas 3 - Mortensen 1, Entrerrios 1, Sorhaindo, Dolenec, Janc 3, N'guessan 6, Gomez 9 (5), Thiagus Petrus, Mem 2, Cindrić 5, Makuc 2, Fabregas 3, Frade 1.
Aalborg: Gade, Aggefors - Jakobsen 1, Samuelsson 2, Barthold 3 (1), Claar 2, Sandell 8, Christensen 4, M. Jensen 2, A. Jensen, Christiansen, Mollgaard, Antonsen, Juul-Jansen 1.

Barca zdobyła swój 10. w historii (rekord w tej kategorii) tytuł najlepszej drużyny piłkarzy ręcznych w Europie i pierwszy od 2015 roku. Wygrała po jednym z najnudniejszych finałów ostatnich lat, bo przewaga Blaugrany, szczególnie w drugiej połowie, była przygniatająca. Ligę Mistrzów w barwach klubu z Barcelony wygrali dwa byli gracze klubu z Kielc, Blaż Janc i Luka Cindrić.

Barca zakończyła sezon z imponującym bilansem 60 wygranych w 60 meczach, w tym 20 w Lidze Mistrzów.