Bardzo dobry start Daniela Wosika - był trzeci w Biegu Trasą Przemytników

/dor/
Daniel Wosik z Nietuliska Małego zajął trzecie miejsce w Biegu Trasą Przemytników, który odbywa się od 2002 roku z doliny Valmalenco we Włoszech do Valposchiavo w Szwajcarii.

Jest to jeden z bardziej prestiżowych biegów z cyklu SkyRace na świecie. W tym wysokogórskim biegu wystartowali zawodnicy z trzynastu krajów, między innymi z Japonii, Meksyku, Nowej Zelandii, Australii, Włoch, Francji, Hiszpanii, Szwajcarii, Austrii, Polski, Anglii, Szkocji, Niemiec i Etiopii. W mocnej stawce rywali bardzo dobrze radził sobie Daniel Wosik, reprezentujący Montrail CW-X Team oraz MUKS THM Ostrowiec Świętokrzyski. Zajął wysokie trzecie miejsce.

-Ten wynik jest największym sukcesem Daniela w biegach wysokogórskich, poza drugim miejscem, jakie zajął w ubiegłym roku podczas Sondalo Skyrace. Obydwa biegi odbywają się w prowincji Sondrio. W przyszłym roku na trasie Valmalenco-Valposchiavo odbędą się Długodystansowe Mistrzostwa Europy w Biegu Wysokogórskim - powiedział Andrzej Puchacz, menedżer Daniela Wosika.

Wyniki: 1. Helmut Schiessl (Niemcy) - 2:43:56, 2. Jil Pintarelli (Włochy) - 2:47:46, 3. Daniel Wosik - 2:50:02.