Bardzo dobry występ badmintonistów Orlicza we własnej hali. W Suchedniowie odbył się turniej młodzików i juniorów

Paweł Wełpa
Julia Pajek zdobyła na turnieju trzy medale
Julia Pajek zdobyła na turnieju trzy medale Paweł Wełpa
Orlicz Suchedniów był w niedzielę gospodarzem Ogólnopolskiego Turnieju Młodzików i Juniorów w Badmintonie. W gronie ponad stu zawodników z całego kraju bardzo dobrze zaprezentowali się gospodarze, zdobywając wiele miejsc na podium.

Po turniejach wyjazdowych tym razem zawodnicy Orlicza gościli innych u siebie. W hali OSiR-u w dwóch kategoriach rywalizował w sumie ponad sto młodych badmintonistów.

W kategorii U-15, czyli młodzików, świetnie spisała się Julia Pajek, która zdobyła trzy krążki, po jednym każdego koloru. Wygrała w singlu, w mikście z Janem Frańczakiem z Kielc zajęła drugie miejsce, a w deblu z Joanną Więckowską, również zawodniczką Orlicza, trzecie.

Jeszcze lepsze wyniki suchedniowianie uzyskiwali w kategorii juniorów. Identycznie, jak w niedawnym Grand Prix w Kępnie, dwa złote medale zdobył Miłosz Miernik – jeden w singlu, a drugie w mikście z Julią Kocz, również zawodniczką Orlicza.

W kategorii juniorów kobiet na podium stanęły dwie zawodniczki Orlicza – druga była Weronika Zięba, a trzecia Oliwa Kocz.

W opinii trenerki Aleksandry Dąbczyńskiej był to bardzo dobry występ. – Poza zdobytymi medalami, na które liczyliśmy, cieszy, że w kategorii U-15 nasi dużo młodsi zawodnicy, nawet 11-latkowie, dobrze zaprezentowali się na tle dużo starszych rywali – powiedziała.

Wkrótce w Suchedniowie kolejna duża impreza badmintonowa, tym razem aż dwudniowa. Od 2 do 3 czerwca trwał będzie turniej Grand Prix Młodzików Młodszych oraz turniej żaków. Turniej odbędzie się również w hali przy ul. Sportowej. Początek o godz. 10.00.