Bardzo dobry występ Kacpra Łopacińskiego na Mistrzostwach Polski Juniorów w Krakowie. Potwierdził, że jest mocny w stylu dowolnym

Dorota KUŁAGA [email protected]
Kacper Łopaciński z Sandomierza wywalczył dwa srebrne medale na mistrzostwach Polski juniorów, które odbyły się w Krakowie. Waldemar Frańczak
Kacper Łopaciński z Foki Sandomierz powiększył swoją medalową kolekcję. Na pływackich Mistrzostwach Polski Juniorów 17 i 18-letnich, które w ostatni weekend odbyły się w Krakowie, wywalczył dwa "srebra" w stylu dowolnym.

Kacper Łopaciński

Urodził się 30 marca 1995 roku w Lublinie. Skończył Szkołę Podstawową nr 2 w Sandomierzu, obecnie jest uczniem Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Oświęcimiu. Jest pływakiem Foki Sandomierz, wielokrotnym medalistą mistrzostw Polski w różnych kategoriach wiekowych. Jest w kadrze narodowej B. Interesuje się piłką nożną i ręczną, w wolnych chwilach gra w tenisa stołowego i czyta fantastykę.

Na pływalni Akademii Wychowania Fizycznego w Krakowie w ostatni weekend odbyły się mistrzostwa Polski juniorów 17 i 18-letnich na basenie 25-metrowym. W rywalizacji z najlepszymi polskimi pływakami swoją obecność zaznaczył Kacper Łopaciński z Foki Sandomierz.

POTWIERDZIŁ DUŻE MOŻLIWOŚCI

Zdobył dwa srebrne medale w stylu dowolnym. Uczeń Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Oświęcimiu był na drugi na 50 metrów z wynikiem 22,62 i na 100 metrów - 50,29.

- Występ Kacpra oceniam bardzo dobrze. Zdobył dwa medale na dobrze obsadzonych mistrzostwach, na tych dystansach poprawił rekordy życiowe. Potwierdził, że należy do krajowej czołówki w swojej kategorii wiekowej i nieprzypadkowo jest objęty szkoleniem kadry narodowej B - mówił nam Paweł Błajszczak, szkoleniowiec pływaków Foki.

NADIA TEŻ W KADRZE NARODOWEJ

W ostatnich dniach startowali też inni zawodnicy sandomierskiego klubu. - W Gliwicach odbyły się mistrzostwa Polski 16-latków. Patryk Zimnicki zajął 15 miejsce wyścigu na 1500 metrów kraulem. Wcześniej rywalizowaliśmy w Olsztynie na mistrzostwach kraju 14-latków. Dobrze spisała się Nadia Grzybek. Zajęła dwunaste miejsce na 50 metrów stylem grzbietowym i trzynaste na 100 metrów stylem grzbietowym. Ona też, podobnie jak Kacper Łopaciński, jest objęta szkoleniem kadry narodowej B - wyjaśnił trener Paweł Błajszczak.

W sobotę pływaków Foki Sandomierz czeka start w drugiej edycji Dużej Świętokrzyskiej Ligi Pływackiej, która odbędzie się w Połańcu. W kolejny weekend rozegrane zostaną drużynowe mistrzostwa województw w pływaniu, również z udziałem zawodników z Sandomierza.