Bardzo dobry występ zapaśników Czarnych Połaniec na ogólnopolskim turnieju w Krotoszynie

/dor/
Piotr Szymański z Czarnych Połaniec wywalczył złoty medal w kategorii 53 kilogramów. Fot. Archiwum prywatne
Sześć medali, w tym dwa złote, zdobyli zapaśnicy Czarnych Połaniec na Ogólnopolskim Turnieju Uczniowskich Klubów Sportowych, który odbył się w Krotoszynie.

W zawodach wystartowało ponad 120 zawodników i zawodniczek z 24 klubów z całego kraju. Czarnych Połaniec reprezentowała 11-osobowa drużyna. - Skromna ekipa spisała się bardzo dobrze. Wywalczyła dwa złote medale, a w sumie aż sześć miejsc na podium - powiedział Tadeusz Szkwarek, trener Czarnych, który do tej imprezy przygotowywał zawodników razem z Henrykiem Skotnickim i Wiktorem Skrobaczem.

Wyniki naszych zapaśników: złote medale: 53 kilogramy: Piotr Szymański, 59 kg: Dominik Machniak; srebrne medale: 44 kg: Olga Skotnicka, 57 kg: Kinga Kawa, 66 kg: Wiktor Służalski; brązowy medal: 48 kg: Weronika Durma; miejsca poza podium: 35 kg: 5. Piotr Adaś, 44 kg: 5. Izabela Skotnicka, 47 kg: Karol Czegus, 47 kg: 5. Jakub Władczyk, 47 kg: 11. Marcin Czwartosz.

W klasyfikacji drużynowej zawodniczki Czarnych uplasowały się na czwartym miejscu w gronie 12 drużyn, a zapaśnicy z Połańca zostali sklasyfikowani na trzeciej pozycji wśród 19 ekip.