Pochodzący z Krynek Mateusz Borkowski zdobył srebrny medal mistrzostw Polski w biegu na 800 metrów

Damian Wiśniewski
Mateusz Borkowski zdobył srebro mistrzostw Polski
Mateusz Borkowski zdobył srebro mistrzostw Polski Pawel Relikowski / Polska Press
Pochodzący z Krynek w powiecie starachowickim Mateusz Borkowski zdobył srebrny medal w biegu na 800 metrów podczas lekkoatletycznych mistrzostw Polski.

Mateusz Borkowski wziął udział w zaciętej rywalizacji podczas finałowego biegu na 800 metrów na mistrzostwach Polski, które odbywają się w Bydgoszczy. Pochodzący z Krynek zawodnik wpadł na metę na z czasem 1:50.72, a dokładnie taki sam uzyskał jeden z rywali, Patryk Sieradzki (CWZS Zawisza Bydgoszcz) - obaj panowie podzielili się drugim miejscem na podium i dostaną srebrne medale. Pierwszy był Filip Ostrowski (KKL Rodło Kwidzyn), który uzyskał czas 1:50.58.

Mateusz Borkowski to wychowanek Ludowego Klubu Biegacza Rudnik. Urodził się w 1997 roku w Starachowicach, a wychował się w Krynkach w gminie Brody. Przez kilka lat reprezentował barwy Rudzkiego Klubu Sportowego Łódź, ale obecnie reprezentuje AZS AWF Warszawa, gdzie trenuje pod okiem Andrzeja Wołkowyckiego.