Bernas z Domin Sport wygrał w Pszczynie

Sławomir STACHURA
Paweł Bernas
Paweł Bernas archiwum klubu
Kolarze włoszczowskiej grupy Domin Sport rywalizowali w weekend w dwóch wyścigach. W niedzielę Kryterium Uliczne w Pszczynie wygrał kolarz tej grupy Paweł Bernas.

INFO Z POLSKI

W sobotę kolarze Domin Sport startowali w wyścigu w Tychach pod nazwą Tyskie Kryterium Fiata. W kategorii seniorów najwyżej z włoszczowskiej grupy uplasował się Patryk Kostecki, który na dystansie 50 km zajął ósmą lokatę. Dobrze w wyścigu juniorów radził sobie Krzysztof Domin. Syn dyrektora grupy – Andrzeja Domina uplasował się na dziewiątej pozycji.

- Ciekawostką jest to, że juniorzy na 40-kilometrowej trasie uzyskali lepszą średnią niż seniorzy. Juniorzy przejechali wyścig z prędkością prawie 44 km, a seniorzy 42 km – informuje Andrzej Domin.

W niedzielę kolarze Domin Sport rywalizowali natomiast w Kryterium Ulicznym w Pszczynie i na dystansie 37,5 km triumfował Paweł Bernas, który będzie jechał w reprezentacji Polski w Tour de Pologne. Dziewiąty w kategorii juniorów znów był Krzysztof Domin.

- To był udany wyścig w naszym wykonaniu. Ale czasu na odpoczynek nie ma. Już w środę rozpoczyna się wyścig Dookoła Mazowsza i chcemy go wygrać. Bardzo starannie do tego wyścigu przygotowuje się Kamil Zieliński, który nie startował ani w Tychach, ani w Pszczynie – mówi Andrzej Domin.

Dyrektor włoszczowskiej grupy podtrzymuje swoją decyzję o wycofaniu grupy z zawodowego peletonu po tym sezonie. Andrzej Domin uważa, że prezes Polskiego Związku Kolarskiego Dariusz Banaszek dyskryminuje ekipę Domin Sport, nie powołując do kadry Polski na Tour de Pologne Kamila Zielińskiego.