Bez Dominiki ani rusz. Korona Handball odpadła

Pozbawione swojej liderki, kontuzjowanej Dominiki Więckowskiej, piłkarki ręczne Korony Handball Kielce nie zdołały awansować do Final Four mistrzostw Polski juniorek. W półfinale, rozegranym w Gdyni, zajęły trzecie miejsce.

W pierwszym dniu turnieju kielczanki uległy późniejszemu zwycięzcy półfinału, Ruchowi Chorzów 26:33, w sobotę gładko pokonały Truso Elbląg, a w niedzielę grały decydujące spotkanie z Vistalem Gdynia. Naszemu zespołowi do zajęcia drugiego miejsca w turnieju i awansu wystarczał remis. Do przerwy prowadziły gdynianki 12:8, ale po zmianie stron Korona Handball zdobyła pięć bramek z rzędu i objęła prowadzenie. Jeszcze w 46 minucie zespół z Kielc przegrywał tylko 15:17, ale dostał karę, stracił dwie bramki i strat już nie udało się odrobić.

- W tym ostatnim meczu dziewczyny zaprezentowały bardzo słabą skuteczność, na 60 rzutów zdobyły zaledwie 18 bramek. Szczególnie słabo wypadła pierwsza linia, wygrywałyśmy pozycje, a nioe potrafiłyśmy ich zamieniać na bramki - komentowała trenerka Korony Handball, Monika Ciszek.

Wyniki. Korona Handball Kielce - Ruch Chorzów 26:33 (8:14), Korona Handball - Truso Elbląg 44:19 (23:9), Korona Handball - Vistal Gdynia 18:26 (8:12).

Korona Handball: Walczyńska, Nazimek - Gliwińska 10, 6, 2, Kowalska 3, 5, 3, Janczyk 1, 7, 2, Hajduk 1, 10, 1, Rozmus 1, 2, 0, M. Więckowska 5, 6, 0, Czekala 1, 0, 0, W. Szkurłat 1, 4, 2, J. Szkurłat 0, 1, 1, Giser 0, 0, 3, Piwowarczyk 0, 1, 4, Strózik 0, 1, 0.
W innych meczach: Vistal - Truso 28:23 (18:6), Vistal - Ruch 22:26 (14:12), Ruch - Truso 44:30 (19:16).
Kolejność: 1. Ruch Chorzów 6 pkt., 2. Vistal Gdynia 4, 3. Korona Handball Kielce 2, 4. Truso Elbląg 0.