Bezbramkowy remis Korony Kielce z Lechem Poznań

SAW
Piłkarze Korony Kielce bezbramkowym remisem zakończyli udział w tegorocznych rozgrywkach Młodej Ekstraklasy. W sobotę w Kielcach podzielili się punktami z Lechem Poznań. Kielczanie zajęli ostatnie miejsce w tabeli.

Cezary Ruszkowski, trener Korony:

- To był dobry mecze w naszym wykonaniu, zresztą zespół z meczu na mecz robił postęp. W pierwszej połowie mieliśmy przewagę, w drugiej trochę opadliśmy z sił, ale na pewno cieszy ten punkt z solidnym rywalem.

Dla młodej Korony był to dopiero czwarty punkt na wiosnę, bo wcześniej, w 28. kolejce, pokonała jedynie Jagiellonię Białystok 1:0, a dwanaście meczów przegrała. Trzeba jednak przyznać, że składająca się 18 i 19-latków drużyna z każdym meczem robiła postęp i w końcówce sezonu nawet z czołowymi zespołami rozgrywek jak chociażby Legia Warszawa ( porażka 1:2) radziła sobie dobrze.

W sobotę z Lechem kielczanie przed przerwą przeważali i mieli nawet bramkowe okazje. W 19 minucie Marcin Stromecki uderzył wysoko nad bramką gdy po dobrym podaniu Bartosza Papki wyszedł sam na sam z bramkarzem gości, a w 32. ładnie z boku pola karnego uderzał Mateusz Janiec, ale piłka przeszła minimalnie obok dalszego słupka.

W drugiej połowie Korona opadła trochę z sił, do głosu doszli poznaniacy, ale klarownych sytuacji nie udało im się wypracować.

Zespoły kończyły mecz osłabione, gdyż najpierw z boiska za drugą żółtą kartkę i w konsekwencji czerwoną wyleciał Dominik Chromiński z Lecha (75 minuta), a dwie minuty później czerwoną kartkę za faul zobaczył Rafał Zawłocki z Korony. Podział punktów jest więc jak najbardziej sprawiedliwy.

Korona Kielce - Lech Poznań 0:0

Korona: Miśkiewicz - Cebula, Zawłocki, Żubrowski, Dirceu - Stróżak, Michalski - Lenart (67. P. Paprocki), Stromecki(87. Duliński), Janiec (80. Duda) - Papka.

Lech: Frąckowiak - Kędziora, Barabasz, Jasiński, Filipiak - Chromiński, Kowalczuk (82. Polody), Paździerski (46. Maślany), Jakubowski - Jurga, Kraszkowski (46. Kapsa).

Kartki: czerwone: Dominik Chromiński (Lech, 75. min., druga żółta, Rafał Zawłocki (Korona, 77 min, faul), żółte: Lenart (Korona), Paździerski (Lech).
Sędziował: Arkadiusz Pazdyka (Mazowiecki ZPN).