Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

„Biały Kieł”, „Zakonnica” i „Kler” w kinie jędrzejowskiego Centrum Kultury

Joanna Tomusiak
Program kina od piątku, 5 października, do czwartku, 11 października.

„Biały Kieł” Francja/USA, bez ograniczeń, dubbing, animowany, piątek i poniedziałek – godzina 17, sobota i niedziela – godzina 16. Biały Kieł to rezolutny i bardzo nietypowy szczeniak – mieszanka psa i wilka. Po rodzicach odziedziczył najlepsze cechy obu ras. Niestety szczeniak gubi się i odłącza od rodziny. Z pomocą przychodzi mu módź indiańskiego plemienia, który przygarnia go do swojej wioski. Niestety na skutek nieprzewidzianych zdarzeń, zwierzak trafia do nowych właścicieli, którzy widzą w nim tylko łatwy zarobek. Na szczęście z pomocą przychodzą mu dobrzy ludzie. Wielka przygoda, która czeka Białego Kła, odkryje przed nim jego prawdziwą naturę i da mu pełną miłości lekcję na całe życie.

„Zakonnica” USA, dozwolony od lat 15, horror, piątek i poniedziałek, - godzina 10, sobota i niedziela – godziny 18, 20. Kiedy młoda zakonnica odbiera sobie życie w klasztorze w Rumunii, nękany zmorami z przeszłości ksiądz i nowicjuszka, która ma właśnie złożyć śluby zakonne, zostają wysłani przez Watykan do Rumunii, aby zbadać tę sprawę. Wspólnie odkrywają niechlubny sekret zakonu. Ryzykując nie tylko własnym życiem, ale także swą wiarą i duszami, stawiają czoła złowrogiej sile pod postacią demonicznej zakonnicy. Opactwo staje się straszliwym polem walki toczącej się między żywymi i potępieńcami. W rolach głównych występują Demian Bichri, Taissa Farmiga, Jonas Blaquet.

„Kler” Polska, dozwolony od lat 18, obyczajowy, czwartek – godzina 19. Najnowszy i bardzo kontrowersyjny film Wojciecha Smarzowskiego. Już sam zwiastun filmu został poddany cenzurze i usunięty sierpnia 7 sierpnia 2018 roku. Powrócił dzień później z wyciętą sceną łóżkową a ksiądź Isakowicz-Zaleski skrytykował Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego za dofinansowanie produkcji. Zdjęcia do filmu kręcone były w Czechach. Film na różnych etapach produkcji był konsultowany z przedstawicielami Kościoła: zarówno obecnymi, jak i byłymi księżmi. Podczas pracy nad filmem do Smarzowskiego zgłaszały się osoby pokrzywdzone przez duchownych. Fragmenty zeznań ofiar księży pedofilów, jakie pojawiają się w filmie, zostały zaczerpnięte z książki Ekke Overbeeka - „Lękajcie się. Ofiary pedofilii w polskim Kościele mówią”. Projekcja filmu została zakazana w Ostrołęce, mieście rządzonym przez prezydenta z PiS, z zawodu katechety. Przed kilkoma laty tragiczne wydarzenia połączyły losy losy trzech księży katolickich. Teraz, w każdą rocznicę katastrofy, z której cudem uszli z życiem, duchowni spotykają się, by uczcić fakt swojego ocalenia. Na co dzień układa im się bardzo różnie. Listowski jest pracownikiem kurii w wielkim mieście i robi karierę, marząc o Watykanie. Problem w tym, że na jego drodze staje arcybiskup Mordowicz, pławiący się w luksusach dostojnik kościelny, używający politycznych wpływów przy budowie największego sanktuarium w Polsce. Drugi z księży – Trybus w odróżnieniu od Lisowskiego jest wiejskim proboszczem. Sprawując posługę w miejscu pełnym ubóstwa, coraz częściej ulega ludzkim słabościom. Niezbyt dobrze wiedzie się też Kukule, który, pomimo swojej żarliwej wiary, właściwie z dnia na dzień traci zaufanie parafian. Wkrótce historie trójki duchownych połączą się po raz kolejny, a wydarzenia, które będą mieć miejsce, nie pozostaną bez wpływu na życie każdego z nich. W rolach głównych występują Janusz Gajos, Jacek Braciak, Robert Więckiewicz, Arkadiusz Jakubik.

(Źródło:vivi24)

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wideo
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia Świętokrzyskie