Bieg po Jawor

/JaS/
Alek

Spore emocje towarzyszyły pierwszemu ogólnopolskiemu biegowi o Złoty Jawor, który w niedzielę odbył się w Jaworzni, w podkieleckiej gminie Piekoszów. Dystans 10 kilometrów najszybciej pokonał zawodnik z Ukrainy, Siergiej Fiskowicz. Impreza w miejscowości stała się prawdziwym wydarzeniem, na trasie zawodników dopingowało wielu mieszkańców.

Na starcie stanęło aż 61 zawodników. Wśród nich byli zarówno amatorzy, jak i zawodowcy w różnym wieku. Do Jaworzni przyjechali biegacze z ziemi świętokrzyskiej, Małopolski i Śląska, pojawiło się też trzech zawodników z Ukrainy. Trasę biegu, ze starem i metą w Jaworzni, która prowadziła przez Janów i Szczukowice, najszybciej pokonał właśnie zawodnik zza naszej wschodniej granicy, Siergiej Fiskowicz. Uzyskał czas 30 minut 5 sekund. - Trochę trudna trasa, górki po drodze były. Biegło się spokojnie - mówił na mecie zwycięzca. Zwycięzcą był w tym biegu jednak każdy, a zwłaszcza najstarszy, bo 69-letni biegacz, Eugeniusz Kot.

Zwycięzcy otrzymali nagrody finansowe oraz statuetki Jawora, symbolu Jaworzni. Każdy z uczestników dostał dyplom. Organizatorami imprezy były Uczniowski Klub Sportowy "Relaks" z Jaworzni oraz miejscowy Zespół Placówek Oświatowych.