Biegacz ze Stąporkowa najlepszy z Polaków w maratonie w Krakowie!

dor
Andrzej Lachowski ze Stąporkowa zajął trzynaste miejsce, najwyższe z Polaków, w X Cracovia Maraton, który ukończyło 3197 zawodniczek i zawodników.

Zwyciężył Kenijczyk Kyeva Cosmas Mutuku w czasie 2:12:20. Drugi był Stephen Kipchumba Rutto - 2:13.15, a trzeci Vincent Kipchirchir (obydwaj również z Kenii) - 2:14.08. Andrzej Lachowski, który pochodzi ze Stąporkowa, a reprezentuje Salomon-Sunn Kraków uplasował się na trzynastej pozycji z wynikiem 2:25.58. Wśród kobiet triumfowała Tatiana Gamera-Szmyrko z Ukrainy - 2:28.14.

-19 kilometrów biegłem pod wiatr, w dodatku sam, to dawało się we znaki. Ale w sumie jestem zadowolony z tego startu, zająłem najwyższe miejsce z grona Polaków. Tym razem obsada była bardzo mocna. Wynik, który osiągnąłem, w poprzednich edycjach tego maratonu zapewniłbym mi miejsce w granicach od 3 do 6 - powiedział Andrzej Lachowski.

W maratonie w Krakowie startowali też inni lekkoatleci z województwa świętokrzyskiego, między innymi z Kieleckiego Klubu Lekkoatletycznego. Z grona biegaczy tego klubu najlepiej spisał się Zbigniew Cieślik, który został sklasyfikowany na 124 miejscu z wynikiem 3:01:54.