Bitwa o utrzymanie trwa - siatkarki AZS WSBiP KSZO Ostrowiec jadą do Trzebnicy

Rafał SOBOŃ
Siatkarki AZS WSBiP KSZO Ostrowiec w triumfalnym tańcu po drugim zwycięstwie nad Gaudią Trzebnica. Foto: Rafał Soboń
Zgodnie z planem rozpoczęły walkę o pozostanie w pierwszej lidze siatkarki AZS WSBiP KSZO Ostrowiec. W najbliższy weekend w Trzebnicy ostrowczankom wystarczy tylko jedno zwycięstwo, by zapewnić sobie pozostanie w gronie pierwszoligowców.

Sobotni mecz rozpoczął się od asa serwisowego przyjezdnych, jednak to siatkarki AZS WSBiP KSZO posiadały inicjatywę w całym secie. Gdy przy stanie 7:4 w pole zagrywki weszła Katarzyna Brojek, opuściła je dopiero przy wyniku 15:5. Gdy partia zakończyła się wysokim zwycięstwem do 13, kibice sądzili, że mecz okaże się spacerkiem dla podopiecznych trenera Dariusza Daszkiewicza. Zdawał się to potwierdzać początek drugiego seta, w którym ostrowczanki prowadziły już 5:2. Rywalki szybko jednak doprowadziły do remisu po 6 i do końca tej partii trwała zacięta walka punkt za punkt, a po kilku długich wymianach siatkarki potrzebowały czasu na złapanie oddechu. Ostatecznie dwa decydujące punkty zdobyła najlepiej punktująca Katarzyna Brojek i drugi set po 36 minutach gry zakończył się wysokim wynikiem 31:29. W trzeciej partii akademiczki nie popełniły już błędu z drugiego seta i od początku kontrolowały grę pewnie wygrywając do 17.

Po wygranej 3:0, przed niedzielnym meczem trener Daszkiewicz zdecydował się na jedną zmianę w wyjściowym składzie. W miejsce Sylwii Chmiel na boisko wybiegła Marina Winogradowa. W pierwszym secie wyrównana gra toczyła się tylko do stanu po 4. Później ostrowczanki systematycznie budowały przewagę i nie niepokojone przez rywalki wygrały tę partię do 19. Podobnie jak w sobotę, sporo nerwów kosztował kibiców set drugi, choć i w nim to ostrowczanki prowadziły przez większą część partii, jednak od wyniku 24:23, punktowały już tylko rywalki i tym samym urwały gospodyniom seta. Jak się później okazało, jedynego. W pozostałych partiach siatkarki AZS WSBiP KSZO dyktowały warunki gry, prowadząc między innymi w trzecim secie 18:4, czy w czwartym 10:2. Osiągając tak wysokie przewagi wygrywały kolejne sety doprowadzając tym samym do stanu 2:0 w bezpośredniej rywalizacji o utrzymanie statusu pierwszoligowca. W barażach gra toczy się do trzech wygranych. W piątek siatkarki AZS WSBiP KSZO odbędą poranny trening, po którym udadzą się do Trzebnicy, gdzie wystarczy wygrać jedno z dwóch zaplanowanych spotkań, by utrzymać status pierwszoligowca na następny sezon. W przypadku porażek, decydujący - piąty - mecz rozegrany będzie ponownie w Ostrowcu w środę, 28 marca.

Trzeci i czwarty mecz barażowy o utrzymanie w I lidze siatkówki kobiet odbędzie się w Trzebnicy. Początek sobotniego i ewentualnie niedzielnego meczu zaplanowano na godzinę 17. Wyniki zaraz po meczu na WWW.ECHODNIA.EU/SPORT