Blisko sensacji. Korona Handball po walce przegrała z Selgrosem

PK
W meczu 1/8 Pucharu Polski w piłce ręcznej kobiet, Korona Handball przegrała z mistrzem Polski, Selgrosem Lublin 26:30 (14:16)

Korona Handball Kielce - Selgros Lublin 26:30 (14:16)
Korona Handball: Hibner 1, Orowicz - Kaźmiruk 2, Zimnicka 2, Więckowska 6, Małecka 2, Skowrońska 3 (1), Syncerz 9, Piecaba , Kędzior 1.

Selgros: Gawlik - Bożović 5 (1), Rola, Gęga 4, Matuszczyk 1, Kozimur, Drabik 8, Mihdaliowa 6, Nocuń 2, Uzar 1, Skrzyniarz 3.

Przyjazd 19-krotnego mistrza Polski z kilkoma kadrowiczkami i trzema byłymi zawodniczkami (Aleksandra Ja-nuchta, Kamila Skrzyniarz, Joanna Drabik) kieleckich klubów w składzie, wywołał spore zainteresowanie. Hala była niemal pełna. W kieleckim zespole nie zagrała jeszcze Kristina Repelewska, pozyskana do Korony Handball z Selgrosu.

Pierwsza połowa przez 25 minut była wyrównana, a nawet częściej na prowadzeniu były kielczanki. Rzutami z drugiej linii reprezentacyjną bramkarkę, Weronikę Gawlik nękały Honorata Syncerz oraz Dominika Więckowska. W ósmej minucie gospodynie wyszły na prowadzenie 7:5, ostatni raz w takich rozmiarach wygrywały w 12 - 9:7. Mniej konsekwentnie nasze zawodniczki zagrały w końcówce pierwszej połowy, co doświadczone rywalki wykorzystały, od stanu 12:12 zdobywając trzy bramki z rzędu.

Po 10 minutach drugiej połowy nastąpił okres znakomitej gry Korony Handball. Zaskoczyła obrona, świetnie w bramce zaczęła się spisywać Aleksandra Orowicz, która wygrała kilka sytuacji sam na sam i obroniła karnego, znów zaczęła trafiać Syncerz i w 52 minucie Korona Handball wygrywała 24:22. Zaczęło pachnieć sensacją. Potem jednak naszym zawodniczkom zabrakło im doświadczenia. Od stanu 25:23 zespół gości zdobył trzy bramki z rzędu. Nasza drużyna doprowadziła do remisu 26:26, ale ostatnie cztery bramki zdobył Selgros.

- Zespół z Kielc zagrał bardzo ambitnie, ale i na wysokim poziomie, jak profesjonalistki. Musiałyśmy się mocno postarać w końcówce, żeby odwrócić losy meczu - skomentowała Joanna Drabik.