MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Bożena Żelazowska, wiceminister kultury i dziedzictwa narodowego z wizytą w Sandomierzu. Jakie dobre wiadomości przywiozła wiceminister?

Klaudia Tajs
Klaudia Tajs
Wiceminister Bożena Żelazowska przybyła do Sandomierza na zaproszenie starosty Marcina Piwnika z prawej. Od lewej doktor Mikołaj Getka-Kenig dyrektor muzeum i Paweł Niedźwiedź sandomierski wicestarosta. Więcej na kolejnych zdjęciach.
Wiceminister Bożena Żelazowska przybyła do Sandomierza na zaproszenie starosty Marcina Piwnika z prawej. Od lewej doktor Mikołaj Getka-Kenig dyrektor muzeum i Paweł Niedźwiedź sandomierski wicestarosta. Więcej na kolejnych zdjęciach. powiat sandomierski
Wielomilionowe wsparcie dla instytucji kultury zapowiedziała podczas swojej wizyty w Sandomierzu Bożena Żelazowska. wiceminister kultury i dziedzictwa narodowego. Wiceminister Bożena Żelazowska przybyła na zaproszenie starosty sandomierskiego Marcina Piwnika.

Wiceminister kultury i dziedzictwa narodowego z wizytą w Sandomierzu

Pani minister odwiedziła Muzeum Zamkowe w Sandomierzu współprowadzonym przez resort od 2022 roku. Zapoznała się z planami remontu i adaptacji budynku po starej piekarni na cele Muzeum.

Zobaczcie galerię zdjęć z wizyty pani minister w Sandomierzu

Podczas konferencji prasowej przedstawiła możliwości dofinansowania inwestycji w dziedzinie kultury i ochrony zabytków Szczególnie podkreśliła możliwość ubiegania się o dofinansowanie na obiekty sakralne i muzealne.

Mówiła także o programie FENiKS. To Program - Fundusze Europejskie na Infrastrukturę, Klimat, Środowisko 2021-2027 największy pod względem finansowym oraz liczby obszarów wsparcia program krajowy w całej Unii Europejskiej. Łączna kwota budżetu przeznaczona na inwestycje i przedsięwzięcia wynosi prawie 30 mld euro, w tym 600 mln euro na kulturę.

Z tego programu skorzystać będzie także mógł Sandomierz. - Cieszę się, że Sandomierz, który jest wpisany jako Pomnik Historii, starówka sandomierska jest tym pomnikiem historii będzie miał priorytet w wykorzystaniu tych pieniędzy – mówiła minister.

- Będą to duże pieniądze. Na jedno zadanie dofinansowanie wyniesie 80 procent. To dobry program na infrastrukturę kultury, nad opiekę nad zabytkami, ale też na turystykę - dodawała.

Minister zapoznała się także z potencjałem kulturowym powiatu. Zainteresowane podmioty przekazały jej także swoje potrzeby, problemy z jakimi się borykają oraz pomysły inwestycyjne na przyszłość.

Bożena Żelazowska spotkała się również z biskupem sandomierskim Krzysztofem Nitkiewiczem.

Podczas spotkania w Muzeum Zamkowym wiceminister Kultury i Dziedzictwa Narodowego Bożena Żelazowska, Marcin Piwnik - starosta sandomierski oraz Paweł Niedźwiedź - wicestarosta sandomierski złożyli podziękowania za dotychczasową współpracę o. Marcinowi Lisakowi OP, który przez ostatnie 6 lat sprawował funkcję przeora Klasztoru Dominikanów.

Na ręce nowego przeora ojca Michała Kośca, złożyli gratulacje oraz życzenia pomyślności, a także realizacji wszystkich planów i zamierzeń.

Zobaczcie galerię zdjęć z wizyty pani minister w Sandomierzu

od 12 lat
Wideo

Nowy pistolet MPS z Fabryki Broni "Łucznik"

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia Świętokrzyskie