Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Bracia w spektrum autyzmu ze Starachowic liczą na 1,5 procenta podatku. Wszystko, by mogli się zdrowo rozwijać. Zobaczcie zdjęcia

Anna Gwóźdź
Anna Gwóźdź
Jasio i Kubuś - dwaj bracia w spektrum autyzmu potrzebują naszego półtora procenta z podatku, by uczęszczać na rehabilitację. Zobaczcie więcej w galerii
Jasio i Kubuś - dwaj bracia w spektrum autyzmu potrzebują naszego półtora procenta z podatku, by uczęszczać na rehabilitację. Zobaczcie więcej w galerii Fundacja Dorośli Dzieciom
Kuba i Jaś Rachtanowie to bracia ze Starachowic. Śliczni i radośni, na pozór nic im nie dolega. Jednakże problem kryje się głęboko. Obaj chłopcy są w spektrum autyzmu, który uniemożliwia im normalne funkcjonowanie. Możemy wspomóc ich rehabilitację przekazując 1,5 procenta podatku. Szczegóły poniżej, zobaczcie zdjęcia.

Kubuś i Jaś ze Starachowic ze spektrum autyzmu

Kuba ma 13, a Jaś 4 latka. Autyzm, nieneurotypowość, z którą się urodzili jest ciągłym wyzwaniem dla nich samych i dla ich rodziców. Logistycznym, finansowym, a także psychicznym. Rodzinie Rachtanów można pomóc robiąc tak na prawdę niewiele - przekazując półtora procent podatku na cel ich rehabilitacji.

Zobaczcie Kubę i Jasia na zdjęciach:

Jak to zrobić?

Jakuba Rachtana i Jana Rachtana można wspomóc odpisując 1,5% podatku.
Nr KRS: 0000243743
cel szczegółowy Jakub i Jan Rachtan Konto do wpłat
lub przekazując darowiznę
Fundacja Dorośli Dzieciom
Nr konta 64 1050 1432 1000 0023 2758 5606 z dopiskiem Jakub i Jan Rachtan

Poród Kuby odbył się o czasie i bez komplikacji. Zaczął chodzić w wieku 14 miesięcy. W miarę upływu czasu, jego rodzice czekali na dalszy rozwój, a ten nie nadchodził. Chłopiec nie reagował na imię, nie potrzebował kontaktu z rodzicami, bardziej interesowała go zabawa w samotności i coraz bardziej zaczął się izolować od rodziców. Objawy były niepokojące, więc zaczęły się wizyty u różnych lekarzy, aż Kuba trafił do ośrodka, gdzie w styczniu 2013 roku zdiagnozowano autyzm.

Autyzm wczesnodziecięcy to całościowe zaburzenie rozwoju, w którym istotną rolę odgrywa funkcjonowanie mózgu. Do typowych cech należą problemy z komunikacją uczuć i związkami społecznymi. Wczesna diagnoza i działanie są niezbędne w celu zapewnienia jak najlepszego rozwoju dziecka. Uważa się powszechnie, że nie jest możliwe stworzenie w pełni działającego leku, bo na autyzm wpływają cechy mózgu determinowane na bardzo wczesnym etapie rozwoju.

Jaś za to urodził w 2020 roku. Poród odbył się o czasie i bez komplikacji. Dostał 10 punktów w skali Apgar. Do 1 roku życia rozwój był prawidłowy. Ze względu na niepełnosprawność starszego brata, przebywał pod kontrolą lekarzy specjalistów.

- Po ukończeniu roku zaczęliśmy obserwować niepokojące objawy, które wcześniej niepokoiły nas u starszego synka. Konsultacje u lekarzy i terapeutów niestety potwierdziły nasze obawy: autyzm. Jaś wymaga stałej terapii i rehabilitacji - mówi mama chłopców, Danuta Rachtan.

Rodzice Kuby i Jasia starają się zapewnić im wszystko. Rehabilitacja, wizyty u psychologów, treningi umiejętności społecznych, turnusy rehabilitacyjne - to wszystko kosztuje.

Zobaczcie zdjęcia chłopców:

Bracia w spektrum autyzmu ze Starachowic liczą na 1,5 procenta podatku. Wszystko, by mogli się zdrowo rozwijać. Zobaczcie zdjęcia
Fundacja Dorośli Dzieciom
emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Co to jest zapalenie gardła i migdałków?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia Świętokrzyskie