Brąz mistrzostw Polski seniorów w kick-boxingu dla Przemka Sułkowskiego z Ostrowca!

Waldemar FRAŃCZAK
Przemek Sułkowski, który przed dwoma tygodniami wziął udział w mistrzostwach świata juniorów, zdobył brązowy medal w gronie polskich seniorów. archiwum
Przemysław Sułkowski z Ostrowieckiego Klubu Sportów Walki został brązowym medalistą mistrzostw Polski seniorów w kick-boxingu.

W Kurzętniku w dniach 21-23 września odbyły się Mistrzostwa Polski w Kick-boxingu w formułach Semi, Light Contact Seniorów i Weteranów. Do rywalizacji o tytuły mistrzów Polski zgłosiło się 202 zawodników i zawodniczek z 47 klubów, w semi contact- 88 zawodników, light contact- 114 zawodników W tym gronie znalazło się trzech zawodników Ostrowieckiego Klubu Sportów Walki: Łukasz Jakubowski i Sebastian Chaber w formule light contact oraz Przemysław Sułkowski w formule semi contact.

WALCZYŁ TYLKO JAKUBOWSKI

Niestety, z powodów zdrowotnych Sebastian Chaber nie wyszedł do walki. Nasz drugi reprezentant w walce ciągłej zmierzył się w pierwszym pojedynku z Grzegorzem Graboniem z klubu CSE Sparta Kraków, Chrzanów, Krzeszowice. Łukasz Jakubowski we wszystkich trzech rundach radził sobie znakomicie i stosunkiem głosów 3:0 wygrał pewnie pierwszą walkę. Niestety, w drugim pojedynku- z Piotrem Odważnym z klubu Czerwony Smok Poznań, pomimo dobrej postawy, nasz zawodnik przegrał.

PEWNA WYGRANA PRZEMKA

Najlepiej z ostrowczan poradził sobie na zawodach 19-letni Przemysław Sułkowski, który po powrocie z Mistrzostw Świata Juniorów w Bratysławie chciał wystartować w Mistrzostwach Polski Seniorów i sprawdzić swoje umiejętności w walkach z bardziej doświadczonymi zawodnikami.

W pierwszej swojej walce Przemek trafił na Roberta Zimnowodzkiego z Alien Łódź. - Od początku starcia wyraźnie prowadziłem w tej walce, a cały pojedynek zakończył się wynikiem 14:8- relacjonuje Przemek.

NIE SPROSTAŁ MISTRZOWI

W walce półfinałowej przeciwnikiem Przemka okazał się wielokrotny mistrz Polski, zdobywca Pucharu Świata w 2002 r. wielokrotny medalista Pucharów Świata- Wojciech Ołtarzewski z X-Fight Piaseczno.

- Zacząłem walkę ostrożnie, gdyż doskonale wiedziałem, że przy szybkim swoim ataku, tak doświadczony przeciwnik potrafi wykorzystać każdy błąd i mógłby w ten sposób zdobywać punkty- mówi Przemek Sułkowski.- Walka odbywała się z obu stron kontrolnie.

Niestety, w ostatniej rundzie przeciwnik okazał się lepszy i wygrał cały pojedynek 11:9.

MEDAL CIESZY

- Jestem bardzo zadowolony z występu na tych mistrzostwach, gdyż były to zawody seniorów, a ja jeszcze startuję w kategorii juniorów.

Zdobywając brązowy medal wśród seniorów, Przemek udowodnił, że w przyszłości nie jeden przeciwnik będzie miał duży problem z pokonaniem świętokrzyskiego fightera.