Brązowy medal Mateusza Borkowskiego na mistrzostwach Polski w Gorzowie Wielkopolskim. Adam Masaczyński zajął siódme miejsce

Mateusz Borkowski pochodzący z Krynek zdobył brązowy medal na 800 metrów.
Mateusz Borkowski pochodzący z Krynek zdobył brązowy medal na 800 metrów. MAREK BICZYK, TOMASZ KASJANIUK/PZLA
Natalia Biskupska i Zofia Jastrząb z KKL Kielce zakończyły na ex aequo 10 miejscu rywalizację na Mistrzostwach Polski w Lekkiej Atletyce w Gorzowie Wielkopolskim. Młode tyczkarki skoczyły na wysokość 3.65 m. Na siódmym miejscu bieg na 800 metrów zakończył Adam Masaczyński - również zawodnik KKL. Brązowy medal zdobył Mateusz Borkowski, wychowanek LKB Rudnik.

Mateusz Borkowski zdobył brązowy medal, Adam Masaczyński był siódmy

Finał biegu na 800 metrów wygrał Michał Rozmys z AZS UMCS Lublin z wynikiem 1.46,95. Na drugiej pozycji sklasyfikowany został Filip Ostrowski z RKS Łódź - 1.47,00, a po brąz sięgnął pochodzący z Kielecczyzny Mateusz Borkowski. Wychowanek LKB Rudnik, biegacz pochodzący z Krynek w powiecie starachowickim uzyskał czas 1.47,01. Były podopieczny trenera Sylwestra Dudka obecnie reprezentuje AZS AWF Warszawa. W finale biegu na 800 metrów startował też Adam Masaczyński z KKL Kielce - zajął siódme miejsce z czasem 2:02.71.

W skoku o tyczce najlepsza była Emilia Kusy z SKLA Sopot, która jako jedyna pokonała wysokość 4.20 m. Młode tyczkarki Kieleckiego Klubu Lekkoatletycznego - Zofia Jastrząb i Natalia Biskupską uzyskały wynik 3.65 metra i zakończyły zawody na ex aequo 10 miejscu, wraz z Julią Toruńską z KL Gdynia.

Jedyny jak na razie medal dla świętokrzyskiego klubu zdobyła na tych mistrzostwach Polski Karolina Młodawska z KKL Kielce - wywalczyła srebro w trójskoku. W rzucie młotem, zawodniczka KKL - Katarzyna Furmanek była czwarta. Pierwsze miejsce poza podium zajął również Adam Kołodziej z Wisły Sandomierz, który startował w biegu na 3000m przez płotki. Ostatnią szansą na medal jest start Sabiny Jarząbek w biegu na 5000m. Biegaczka KKL Kielce startuje 29 lipca o godzinie 20:30.