Brązowy medal Mikołaja Lufta w Suszu

/SAW/
Mikołaj Luft z Akweduktu Kielce.
Mikołaj Luft z Akweduktu Kielce. archiwum klubu
Triathlonista Akweduktu Kielce Mikołaj Luft, wywalczył brązowy medal na rozgrywanych w Suszu mistrzostwach Polski na dystansie 1/2 Ironman. Kielczanin był najlepszy z Polaków, a drugi z zawodników Akweduktu - Dominik Szymanowski był piąty.

W Suszu rywalizowano na dystansie 1900 m pływanie, 90 km jazda na rowerze i 21 km bieg. Każdy kto ukończył zawody otrzymywał certyfikat "Człowiek z Żelaza".
- Mistrzostwa miały mocną obsadę, ukończyło je w sumie 470 zawodników. Startowali też aktorzy - powiedział nam Andrzej Szołowski, trener triathlonistów Akweduktu Kielce.