Brązowy medal Mikołaja Lufta w triathlonie

/dor/
W Radkowie odbyły się Mistrzostwa Polski w triathlonie na dystansie długim. Dobrze spisał się Mikołaj Luft z Akweduktu Kielce, który wywalczył brązowy medal.

Zawodnicy rywalizowali na trasie - 3 kilometry pływania, 80 kilometrów jazdy rowerem, 20 kilometrów biegu.

Wygrał Krzysztof Augustyniak - 4:15:10, drugi był Tomasz Brembor - 4:23:12, a brązowy medal zdobył Mikolaj Luft - 4:24:13. Na szóstej pozycji sklasyfikowany został inny zawodnik Akweduktu Dominik Szymanowski, a na dziewiątym jego klubowy kolega - Marcin Ławicki. Luft i Szymanowski to podopieczni trenera Andrzeja Szołowskiego, a Ławickiego prowadzi Filip Szołowski.