Bucovia Bukowa zagra w klasie okręgowej

Kamil Markiewicz
Drużyna seniorów Bucovii Bukowa została mistrzem pierwszej grupy klasy A i zagwarantowała sobie awans do klasy okręgowej.

Zespół prowadzony przez grającego trenera Michała Jamrozika kropkę nad „i” postawił w niedzielnym spotkaniu, w którym rozgromił na własnym boisku Zryw Skroniów 5:1. Do przerwy gospodarze wygrywali 2:1, po trafieniach Pawła Bąka i Łukasza Piwowarczyka. W drugiej połowie bramkę dla Bucovii zdobył Mateusz Nowak. Dwa trafienia dla ekipy z Bukowej, to samobójcze gole Jakuba Koncewicza i Roberta Łobody ze Zrywu.

- Mecz ułożył się dla nas bardzo dobrze. Goście szybko odrobili stratę. Wiedzieliśmy, że zwycięstwo da nam awans, dlatego walczyliśmy bardzo zacięcie. Cieszymy się, że udało nam się osiągnąć cel - powiedział po spotkaniu Michał Jamrozik, grający trener Bucovii.

W czwartek, o godzinie 17, Bucovia rozegra ostatni mecz w tym sezonie. Zmierzy się na wyjeździe z Piaskowianką Piaski.

Bucovia uzyskała awans po dwóch latach spędzonych w klasie A. Wcześniej przez trzy lata grała w klasie B. W sezonie 2006/2007 drużyna występowała w czwartej lidze. Po rundzie jesiennej wycofała się z rozgrywek. Rok wcześniej zespół z Bukowej grał w klasie okręgowej.