MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Budowa zachodniej obwodnicy Sandomierza staje się faktem. Szykują się duże zmiany na ulicy Kwiatkowskiego. Co powstanie?

Klaudia Tajs
Klaudia Tajs
Cały problemowy odcinek ulicy Kwiatkowskiego liczy dwa kilometry 600 metrów . Powstaną tam dwa ronda i zostaną wybudowane chodniki.
Cały problemowy odcinek ulicy Kwiatkowskiego liczy dwa kilometry 600 metrów . Powstaną tam dwa ronda i zostaną wybudowane chodniki. K. Tajs
- Budowa zachodniej obwodnicy Sandomierza od strony gminy Obrazów oraz przebudowa ulicy Kwiatkowskiego w Sandomierzu, na której powstaną dwa ronda i chodniki to nie jest melodia przyszłości, to już rzeczywistość – przekonuje Marcin Piwnik sandomierski starosta. Zapowiedzi władz powiatu dotyczące przebudowy ulicy Kwiatkowskiego i budowy obwodnicy zachodniej potwierdził także goszczący w Sandomierzu wiceminister infrastruktury Paweł Gancarz.

Budowa zachodniej obwodnicy Sandomierza staje się faktem

Przebudowa ulicy Kwiatkowskiego, będącej częścią krajowej trasy numer 77. z budową chodników i rond, które udrożnią przejazd to konieczność. Za przeprowadzeniem inwestycji przemawiają fakty, a dokładniej mówiąc liczba wypadków, w tym śmiertelnych z udziałem pieszych i zmotoryzowanych.

Już w 2006 roku mieszkańcy tej strony miasta podpisali się pod pismem, w którym alarmowali o zagrożeniach na ulicy Kwiatkowskiego. Jednak temat nie został rozwiązany. Od tego czasu, co jakiś czas mieszkańcy piszą petycje, a od pięciu lat temat monitorują władze powiatowe, które w tej sprawie wielokrotnie poruszały ten temat z Generalną Dyrekcją Dróg Krajowych i Autostrad, oddział w Kielcach.

Ale pojawiło się światło w tunelu. O konieczności przebudowy odcinka drogi krajowej numer 77, ulicy Kwiatkowskiego mówił goszczący w Sandomierzu wiceminister infrastruktury Paweł Gancarz. - Aktywna praca nad opracowaniem dokumentacji koncepcji na przyszłość rozwoju miasta i powiatu powstawał bardzo długo - powiedział wiceminister infrastruktury Paweł Gancarz. -Mówimy tutaj o przebudowie, rozbudowie, usprawnieniu ruchu na ulicy Kwiatkowskiego. Znajduje się tam duże centrum handlowe, jest szpital. Jest to droga krajowa, która w ostatnich latach przysparzała mieszkańcom wiele przykrości i trudności. Stąd koncepcyjny kierunek, aby usprawnić ruch na tej drodze. Rozwiązania, które tam zostaną zastosowane poprawią bezpieczeństwo, ponieważ zostaną wybudowane także chodniki.

Co dokładnie zakładają plany przebudowy uliki Kwiatkowskiego? -
Inwestycję wykona Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad, oddział w Kielcach. - Cały problemowy odcinek ulicy Kwiatkowskiego liczy dwa kilometry 600 metrów. Koncepcja przebudowy uwzględnia budowę dwóch rond. Pierwsze powstanie przy sklepie Kaufland, drugie przy markecie ze sprzętem gospodarstwa domowego, w pobliżu szpitala. Powstaną także chodniki – przypomina starosta.

W Ministerstwie Infrastruktury trwają już także prace związane z budową obwodnicy zachodniej Sandomierza. W tym przypadku chodzi o budowę drogi na wysokości miejscowości Milczany. - To będzie nowa droga wychodząca w Andruszkowicach, która połączy drogę 77 z drogą 79, aby cały ruch omijał Sandomierz - tłumaczy starosta. - Ta obwodnica zachodnia sprawi, że przy markecie Kaufland, gdzie będzie rondo samochody skierują się na tę drogę, i tym samym nie będą już musiały jechać ulicą Kwiatkowskiego przez miasto, aby potem na ślimaku skręcić na ulicę Kwiatkowskiego. Ta obwodnica jest już na etapie zaawansowanej koncepcji.

Prace przy budowie zachodniej obwodnicy Sandomierza i przebudowie ulicy Kwiatkowskiego będą prowadzone równocześnie.

od 12 lat
Wideo

Nowy pistolet MPS z Fabryki Broni "Łucznik"

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia Świętokrzyskie