Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Budżet Obywatelski 2018 w Kielcach - odcinek 2. Taką inwestycję zgłosił ZSE imienia Oskara Langego

ATA
Aleksander Piekarski
Trwa głosowanie na projekty zgłoszone do Budżetu Obywatelskiego na 2018 rok. Chcemy ułatwić naszym Czytelnikom wybór zadań i zaprezentujemy duże inwestycje i ich pomysłodawców.

Nowe wielofunkcyjne boisko w miejscu starego popękanego asfaltu, taki projekt przygotował Zespół Szkół Ekonomicznych przy ulicy Langiewicza w Kielcach i zgłosił go Budżetu Obywatelskiego na 2018 rok. Aby ułatwić naszym czytelnikom inwestycji, na które warto oddać głos prezentuje zgłoszone zadania.
- Lekcje wychowania fizycznego odbywają się na starym, zniszczonym boisku nie remontowanym od 20 lat. Poza obowiązkowymi zajęciami plac jest niewykorzystywany, bo młodzież nie chce w takich warunkach grać w piłkę – mówi Jarosław Litwin, pomysłodawca projektu, nauczyciel wychowania fizycznego w Zespole Szkół Ekonomicznych przy ulicy Langiewicza w Kielcach. – Chcemy to zmienić i przygotowaliśmy projekt budowy boiska wielofunkcyjnego. Stary asfalt trzeba zerwać, a na jego miejsce ułożyć sztuczną nawierzchnię. Boisko byłoby wielofunkcyjne do gry w piłkę nożną, siatkówkę i koszykówkę.

Koszt przedsięwzięcie to 1 milion złotych. – Boisko będzie dostępne dla naszych uczniów i innych okolicznych szkół, ale dla wszystkich mieszkańców po zakończeniu lekcji oraz w weekendy – dodaje.

Głosowanie na zadania zgłoszone do Budżetu Obywatelskiego na 2018 rok potrwa do 18 września tego roku. Do wyboru są 42 projekty.

Zasady głosowania są inne niż w ubiegłych latach. Jedna osoba może oddać głos tylko na jeden duży projekt i trzy małe.
Inna jest też karta do głosowania. Znajdują się na niej wszystkie 42 inwestycje. Wystarczy postawić krzyżyk przy wybranym zadaniu, aby oddać głos.

Głosować można przez internet albo w formie papierowej. Na stronie: Budżet obywatelski Idea Kielce pod adresem www.budzetobywatelski.kielce.eu można oddać głos poprzez wypełnienie elektronicznego formularza. Natomiast papierową Kartę do głosowania, wypełnioną i podpisaną należy wrzucić do urn, które są ustawione w Urzędzie Miasta na Rynku i ulicy Strycharskiej 6 oraz w Miejskim Urzędzie Pracy w Kielcach, ulica Szymanowskiego 6, w godzinach pracy tych urzędów.

Kartę (wypełnioną i podpisaną) można także wysłać listem na adres Urzędu Miasta Kielce, Rynek 1, 25 - 303 Kielce. Za datę złożenia uznaje się datę stempla pocztowego.

Kartę do głosowania można pobrać ze strony internetowej budzetobywatelski.kielce.eu lub w Biurze Obsługi Interesanta Urzędu Miasta na Rynku, przy Strycharskiej 6 lub w sekretariacie Wydziału Spraw Obywatelskich przy ulicy Szymanowskiego 6, pokój 74.

Głosować może każdy mieszkaniec, który najpóźniej w dniu głosowania ukończył 16 lat. Do 2 października ratusz poda listę inwestycji, które otrzymały najwięcej głosów i będą realizowane w 2018 roku.

Tak jak w ubiegłym roku miasto przeznaczy na Budżet Obywatelski 5 milionów złotych. Na zadania małe (o wartości do 150 tysięcy złotych), zarezerwowano 1,5 mln złotych. Na zadania duże( o wartości po wyżej 150 tysięcy złotych ), zarezerwowano 3,5 mln złotych.

ZOBACZ TEŻ: Rzecznik prasowy Korony Kielce o dwóch meczach z Wisłą Kraków

Dostawca: x-news.pl

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Wideo
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia Świętokrzyskie