Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Burmistrz Jędrzejowa, Marcin Piszczek na czacie Echa Dnia. Zobacz pełny zapis

Redakcja
Marcin Piszczek w redakcji "Echa Dnia" od[powiadał na pytania Internautów.
Marcin Piszczek w redakcji "Echa Dnia" od[powiadał na pytania Internautów. Aleksander Piekarski
O dużych inwestycjach, darmowym internecie i ścieżkach rowerowych. Zobacz o czym Internauci rozmawiali z burmistrzem Jędrzejowa.

kilo: Dzień dobry Panie Burmistrzu. Słyszałem, że w najbliższym czasie ma pojawić się ciekawy inwestor. Na ile miejsc pracy możemy liczyć w Jędrzejowie.
Marcin Piszczek: W tej chwili kończy budowę firma deklarująca zatrudnienie 70 osób, a kolejna firma zainteresowana gruntami na naszych terenach inwestycyjnych mówi o kilkunastu miejscach pracy.

bbb: Panie Burmistrzu jakie są planowane do realizacji inwestycje w roku 2014?
Marcin Piszczek: W tej chwili możemy mówić tylko o tych wieloletnich inwestycjach tzn. kontynuacja termomodernizacji obiektów publicznych na terenie gminy: przedszkola nr 1, 2 i 3, obydwa ośrodki zdrowia oraz szkoły w Skroniowie, Mnichowie i Potoku Wielkim. Do tego w przyszłym roku będziemy modernizowali park przy ulicy Barbary oraz kontynuowali modernizację oczyszczalni ścieków oraz budowę kanalizacji na osiedlu Zamoście. Ponadto, gmina złożyła kolejne wnioski o dofinansowanie m.in. na przebudowę ulica na osiedlu Murawiec II, a w najbliższym czasie spółka Wodociągi Jędrzejowskie planuje złożyć wniosek na modernizację głównych kolektorów sanitarnych w mieście.

kilo: Kto będzie Pana rywalem za rok w wyborach? Czy wystartuje Pan z PiS , czy z własnego komitetu?
Marcin Piszczek: Ciężko w tej chwili rozstrzygać. Jestem członkiem PiS-u i mam nadzieję, że uzyskam poparcie mojej partii w nadchodzących wyborach.

rico: Witam Pana. Ja chciałbym wiedzieć jak to się stało że przy ogólnej niemocy naszych lokalnych posłów, radnych i Pana został zlikwidowany PKS. Czy teraz z perspektywy czasu kiedy patrzy Pan na niszczejący majątek tej firmy nie ma sobie pan nic do zarzucenia?
Marcin Piszczek: Trzeba tutaj pamiętać przede wszystkim, że nie politycy rządzą gospodarką, ale kieruje się ona swoimi prawami. Gmina nigdy nie odmówiła rozmów na temat przejęcia PKS-u z rąk skarbu państwa. Jedyną prośbą jaką skierowaliśmy do właściciela PKS-u, czyli skarbu państwa, była prośba o czas na przeprowadzenie audytu w firmie. Zamiast odpowiedzi dostaliśmy informację o wprowadzeniu likwidatora. Oczywiście upadłość PKS-u to nie jest żaden sukces, każdy zakład się liczy, ale w tym wypadku, biorąc pod uwagę zadłużenie tej firmy, gmina miałaby ogromne problemy z uregulowaniem jej zobowiązań i restrukturyzacją zatrudnienia w firmie. Prawdopodobnie nie byłoby żadnych inwestycji na terenie gminy, tylko spłacalibyśmy zobowiązania PKS-u, zwalniali pracowników i wypłacali im odprawy.

kilo: Co uważa pan za swój największy sukces w tej kadencji?
Marcin Piszczek: Największym sukcesem, a jednocześnie największym problemem w tej kadencji była modernizacja oczyszczalni ścieków, chociaż nie jest to spektakularna inwestycja, ale trzeba pamiętać, że bez oczyszczalni miasto nie mogłoby normalnie funkcjonować i rozwijać się.

wloczyki: Czy miasto przewiduje remont ulicy Dygasińskiego? Najbliższy projekt schetynówek przewiduje remont ulic Sienkiewicza, Mickiewicza itp, dlaczego ciągle zapomina się o tej ulicy, która podczas ulewnych deszczów tak cierpi
Marcin Piszczek: Nie ukrywam, że bardzo liczyłem, że w tym roku gmina wyremontuje całą ulicę Dygasińskiego. Kilka lat temu została ona zgłoszona do dróg powodziowych i została zaakceptowana przez Urząd Wojewódzki. Gmina dostaje wtedy 80% kosztów zadania, a dokłada tylko 20%. Liczyłem na to, że jeszcze w lipcu dostaniemy kolejną promesę z Ministerstwa Spraw Wewnętrznych, ale po raz pierwszy od wielu lat dostaliśmy tylko jedną promesę w lutym. W nowym roku ponowimy zgłoszenie Dygasińskiego jako jeden z priorytetów.

kilo: Jak Pan ocenia radnych tej kadencji? Kto Panu pomaga, kto merytorycznie współpracuje, a kto szkodzi?
Marcin Piszczek: Jestem zadowolony ze współpracy z radą. To chyba pierwsza od wielu lat tak spokojna kadencja i na tym poprzestaniemy.

kilo: Czy Pan Glita prowadzi jeszcze jakiś biznes w Jędrzejowie? Kiedyś miał też duże ambicje polityczne. Czy nadal ma? Czy ma Pan z nim kontakt?
Marcin Piszczek: Nie mam kontaktu i nie wiem nic na temat jego działalności biznesowej.

wloczyki: Czy miasto przewiduje rozbudowę sieci rowerowych w gminie? Czy nie uważa Pan, że nawierzchnia tłuczniowa dla ścieżki rowerowej nie jest zbytnio trafionym pomysłem? Widać to doskonale na przykładzie ścieżek rowerowych w gminie Nagłowice
Marcin Piszczek: Znane mi ścieżki rowerowe na terenie gminy Nagłowice były budowane z asfaltu. Jeżeli chodzi o ścieżkę rowerową wzdłuż kolejki wąskotorowej i decyzję o wybudowaniu jej nawierzchni w technologii tłuczniowo-ziemnej, kierowaliśmy się walorami krajobrazowymi, ale braliśmy również pod uwagę jej wytrzymałość. Takie ścieżki funkcjonują w Polsce. Odsyłam do Parku Białoprądnickiego w Krakowie.

Mlody: Mieszkam w Skroniowie, Od lat mamy problem z wodą, chodzi o tereny nieopodal kościoła, a konkternej chodzi o łąki, które są co wiosna zalane do lata. Od kilku lat mówiono o odwodnieniu terenów przy koście, jednak nic z tym się nie robi
Marcin Piszczek: Temat odwodnienia spróbujemy rozstrzygnąć wspólnie z Zarządem Melioracji i Urządzeń Wodnych oraz spółkami wodnymi.

rico: Czy może Pan udzielić odpowiedzi na pytanie gdzie w Jędrzejowie będzie dworzec autobusowy jeśli syndyk znajdzie inwestora na cały majątek upadłego PKS-su?
Marcin Piszczek: Prowadzimy od dłuższego czasu rozmowy z PKP na temat przyjęcia gruntów kolejowych położonych przed dworcem PKP, czyli rondo, park i wieża ciśnień. Gmina uzyskała zgodę na nabycie bezprzetargowe od PKP z przeznaczeniem na budowę centrum odprawy pasażerów. W wypadku, gdyby syndyk zbył działki PKS przy ul. Reymonta, PKP wyraziło zgodę na wydzierżawienie gruntów przed dworcem PKP do czasu nabycia ich na własność przez gminę. I jak widać jest alternatywa.

kilo: Na obwodnicy Jędrzejowa przy siódemce w ostatbich latach doszło do wielu śmiertelnych wypadków, Czy robi Pan coś by temu zapobiec?
Marcin Piszczek: Trzeba pamiętać, że jest to droga krajowa, ale nie ma co ukrywać, że również z naszej strony było wiele próśb kierowanych pod adresem zarządcy aby poprawić bezpieczeństwo na tym skrzyżowaniu. Na szczęście w chwili obecnej jest ogłoszony przez GDDKiA przetarg na budowę trasy S7 od Jędrzejowa do Moczydła wraz z budową bezkolizyjnego skrzyżowania na ul. Pińczowskiej oraz przebudową równie niebezpiecznego węzła Łączyn.

magi77: Czy jest przewidywany na terenie Jędrzejowa darmowy internet ?
Marcin Piszczek: W chwili obecnej gmina uruchomiła darmowe hot spoty na terenie zalewu i Centrum Kultury. Planujemy również taki hot spot w Rynku.

kilo: Czy ma Pan jakąś sprecyzowaną strategię rozwoju Jędrzejowa na najbliższe lata? proszę wymienc konkretne plany?
Marcin Piszczek: Od lat powtarzałem, że dla mnie najważniejsze jest zadbać o to, co już w Jędrzejowie jest. Temu podporządkowane były inwestycje w postaci modernizacji oczyszczalni, termomodernizacji budynków użyteczności publicznej, remontów targowicy, czy stadionu. Co do przyszłości ważne kwestie do rozstrzygnięcia w moim przekonaniu to dalsza rozbudowa terenów inwestycyjnych oraz budowa centrum odprawy pasażerów. Nowe miejsca pracy oraz poprawa komfortu życia w Jędrzejowie są według mnie najważniejszymi argumentami branymi pod uwagę przy wyborze miejsca zamieszkania.

wloczyki: Co Pan sądzi na temat Budżetu Obywatelskiego? Czy byłby Pan za tym, żeby mieszkańcu decydowali w jakieś części jakich inwestycji potrzebują?
Marcin Piszczek: To dobre narzędzie angażujące lokalne społeczności w rozwiązywanie problemów gminy. Trzeba pamiętać, że na terenach wiejskich fundusz sołecki jest swego rodzaju budżetem obywatelskim. Nie ukrywam, że również w mieście rozważamy taką możliwość jak współdecydowanie przed ogół mieszkańców o konkretnych inwestycjach. Pierwszym przykładem tego może być nasz apel o udział mieszkańców w projektowanie rewitalizacji parku przy ul. Barbary.

Mlody: Kiedy w Jędrzejowie doczekamy się wielkiego sklepu np. Budowlanego? Są jakieś plany budowy takich obiektów? Zdradzi Pan czy i kiedy doczekamy się wielkopowierzchniowego sklepu w Jędrzejowie? Bo chyba nasze miasto najbardziej w tej kwestii jest zacofane. Chodzi o sklepy np. budowlane, spożywcze.
Marcin Piszczek: W tej kadencji bez problemów gmina wydaje warunki zabudowy dla tego typu obiektów. Najdalej posunięte prace budowlane trwają na starym dworcu PKS oraz za Lewiatanem przy ul. Okrzei. Myślę, że jeszcze na przełomie tego i przyszłego roku pierwsze takie obiekty zostaną otwarte.

rowerowy: Rowerowy Jędrzejów z tej strony. Dziękujemy za rozwój ścieżek rowerowych. Czy gmina ma w planach na odległe lata bjdl
Marcin Piszczek: Systematycznie przy modernizacjach kolejnych ulic przewidujemy budowę lub wydzielenie tras rowerowych. Podobnie jest w wypadku planów modernizacji osiedla Murawiec II w ramach Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych. Również w przyszłym roku oznaczymy ponad 20-kilo:metrową trasę rowerową autorstwa pana Aleksandra Mazurkiewicza. W chwili obecnej trwają uzgodnienia z zarządcami dróg.

magi77: Czy w najbliższym czasie przewidywana jest sygnalizacja świetlna na ulicy 11. Listopada, Dmowskiego, Sportowej koło zalewu?
Marcin Piszczek: Budowa północnej obwodnicy Jędrzejowa zdecydowanie zmniejszyła ruch na tym skrzyżowaniu. Nie ukrywam, że w najbliższej przyszłości, ale już prawdopodobnie w nowej kadencji, gmina zgłosi całą ulicę 11 Listopada do modernizacji w ramach tzw. Schetynówek. Ja osobiście byłbym zwolennikiem budowy ronda niż sygnalizacji świetlnej.

megabat: Rynek i jego rewitalizacja? Są jakieś plany?
Marcin Piszczek: Gmina dopiero od tego roku jest zarządcą Rynku. Pewnym problemem jest przebieg dróg wojewódzkich nr 728 i 768. W momencie wybudowania obwodnicy dla tego ciągu dróg gmina będzie mogła przystąpić do modernizacji Rynku. Trzeba przypomnieć, że koncepcja dla dróg wojewódzkich została już przygotowana przez Świętokrzyski Zarząd Dróg.

Mlody Czy pływalnia Miejska w Jędrzejowie zostanie rozbudowana, jak wcześniej wspominano ?
Marcin Piszczek: Projekt rozbudowy pływalni miejskiej, wraz z przebudową hali sportowej przy Zespole Szkół oraz modernizacją tamtejszych boisk sportowych, został zgłoszony w ramach fiszek projektowych do Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego w nowej perspektywie wydatkowania środków unijnych na lata 2014-2020.

rowerowy: Czy miasto rozważało możliwośc aby na odcinku ul. Reymonta od sklep rolniczy p. Krzywda do wiadukt kolejowy wprowadzić możliwość jazdy rowerem, czyli dołozenie tabliczki T -22 ("nie dotyczy rowerów jednośladowych
Marcin Piszczek: Propozycja warta rozpatrzenia. Zostanie skierowana do wydziału inwestycji.

Mariusz: Witam, Panie Burmistrzu w czasie kampanii wyborczej dużo mówiło się o stresie przemysłowej, czy uważa Pan że zrobił Pan wszystko, żeby do strefy pozyskać nowe firmy? Tj. dobra infrastruktura, reklama, oferty w prasie branżowej.
Marcin Piszczek: To jest bardzo ocenne, czy zrobiliśmy wszystko. Myślę, że zrobiliśmy w tej materii bardzo dużo. W chwili obecnej powoli zaczyna nam brakować gruntów stanowiących własność gminy na naszych terenach inwestycyjnych. Prowadzimy jeszcze rozmowy z dwoma podmiotami na temat lokalizacji ich zakładów w Jędrzejowie. Ponadto, w najbliższym czasie jako jedyna gmina z woj., świętokrzyskiego będziemy brali udział w spotkaniu z kanadyjską misją inwestycyjną zorganizowanym w Warszawie przez Polską Agencję Inwestycji Zagranicznych. Problemy z ilością gruntów są chyba najlepszą rekomendacją dla naszych działań.

wloczyki: Co Urząd Miejski robi w kierunku promocji miasta? Od lat nie były widoczne żadne nowe materiały zachęcające do odwiedzenia Jędrzejowa.
Marcin Piszczek: Cały czas produkujemy materiały reklamowe. Faktem jest, że nie jesteśmy w stanie sobie pozwolić na duże kampanie reklamowe wzorem dużych aglomeracji. Takie akcje jak: patron dla Jędrzejowa w osobie bł. Wincentego Kadłubka, czy też karta rodziny wielodzietnej "Jędrzejów PRO" odbiły się bardzo szerokim echem medialnym w całym kraju i to też jest swego rodzaju pozytywna promocja dla Jędrzejowa.

jaki: Co z przystankami obok Tesco i browaru? Delikatnie mówiąc odstraszają?
Marcin Piszczek: W ramach budżetu co roku modernizujemy kolejne przystanki autobusowe. Prędzej, czy później zostaną wymienione.

Mariusz: Panie Burmistrzu jędrzejowianie potrzebują chleba nie igrzysk, czy jest potrzeba remonty w pierwszej kolejności tych wszystkich obiektow, tj. parkow, stadionu itd, jest to ładne, ale to pieniędzy nie przyniesie
Marcin Piszczek: Trzeba pamiętać, że oprócz działań zmierzających do pozyskania nowych inwestorów i utworzenia nowych miejsc pracy, potrzebne są również inwestycje poprawiające komfort i jakość życia. Modernizacja zalewu, czy też oddane do użytku w ostatnich dniach miasteczko ruchu drogowego, pokazują jak wielkie zapotrzebowanie jest wśród mieszkańców Jędrzejowa na tego typu inwestycje.

Mariusz: Mówi się, że w wyborach na burmistrza wystartuje Paweł Faryna, czy nie obawia się Pan konkurencji ?czy nie uwaza Pan, że to będzie bratobójcza wojna ?
Marcin Piszczek: Uważam Pawła za mojego dobrego kolegę i traktuję te doniesienia mediów jako zwykłe kaczki dziennikarskie.

Mariusz: Wygrał Pan głosami wsi, kiedy zamierza Pan , zacząć dbać o wieś, stawiać na jej rozwój ?
Marcin Piszczek: Wieś również uczestniczy w tych dużych inwestycjach. Trzeba pamiętać, że w ramach tzw. powodziówek udało nam się zmodernizować sporo dróg na terenach wiejskich. Należy tu wymienić Mnichów Zakościele, Łysaków - Ludwinów, Potok - Kierzki, czy ostatnią Folga - Zaborowiec. Nie są to odcinki 100 metrów, ale można je liczyć w kilo:metrach. W tym i poprzednim roku nakładem blisko 2 mln złotych gmina Jędrzejów zmodernizowała, rozbudowała, bądź wybudowała 7 świetlic wiejskich w miejscowościach: Potok WIelki, Zagaje, Skroniów, Łysaków pod Lasem, Mnichów, Prząsław i Lasków. Ponadto planuję przeznaczenie środków w przyszłorocznym budżecie na opracowanie projektu wodociągowania kolejnych sołectw. W ramach projektu termomodernizacji obiektów użyteczności publicznej w gminie Jędrzejów w przyszłym roku będą remontowane szkoły w Mnichowie, Skroniowie i Potoku Wielkim. W ramach grantów np LGD udało się wybudować plac zabaw w Ciernie - Zaszosiu. Ponadto gmina Jędrzejów uczestniczyła, lub uczestniczy, w wielu projektach edukacyjnych dedykowanych obszarom wiejskim. Środki z PROW, lub ŚBRR zasiliły placówki w Prząsławiu, Skroniowie, Potoku Wielkim, Jasionnie, lub Mnichowie.

Mariusz: Co Pan zrobi, kiedy nie dostanie poparcia PISu?
Marcin Piszczek: Z uśmiechem odpowiadam, że nie biorę takiej ewentualności pod uwagę.

rowerowy: Wspomniał Pan Burmistrz o parku przy ul.Barbary. Przeglądając wizualizację stacji rowerowej w Jasionnie nie widzę tam miejsca na grilla/ognisko, a znam miejsca, gdzie takie miejsca idealnie się sprawdzają np. Las Kabacki, gdzie zawsze tłumy
Marcin Piszczek: Jesteśmy na etapie przetargu. Na etapie wykonawstwa pewne elementy będzie można zmienić. Zwrócę uwagę czy na stacji w Jasionnie powstanie miejsce do grillowania.

lody Czy gmina posiada jakieś tereny z dala od domostw, gdzie wielu pasjonatów sportów motorowych mogło by się legalnie wyszaleć ? Niestety tor motocrossowy w konarach upadł, więc może gdzieś znajdą się jakieś tereny, aby można było legalnie jeździć?
Marcin Piszczek: Ostatnio miałem okazję dyskutować z reprezentantami rowerzystów zainteresowanych tzw. free ridem. Naturalnym miejscem do tego typu sportów wydaje się być park popłożony za torami kolejowymi obok strzelnicy. Jestem otwarty na rozmowy w tej sprawie.

Mariusz: Czy planuje Pan zmiany personalne w urzędzie i podległym jednostkom? bo jak wiemy, jest spory problem z funkcjonowaniem niektórych jednostek i kompetencjom ludzi kierujących tymi jednostkami ?
Marcin Piszczek: Jeżeli ma Pan uwagi do funkcjonowania urzędu lub jednostek podległych zapraszam do siebie. Wysłucham wszelkich uwag.

Mariusz: Czy planuje się budowę chodnika w miejscowości Sudół? chodnik jest w opłakanym stanie
Marcin Piszczek: Drogę krajową nr 78 przejęliśmy dopiero 10 miesięcy temu od GDDKiA. Zdaję sobie sprawę, że cały 8-kilo:metrowy odcinek od Prząsławia do Rynku w Jędrzejowie będzie musiał podlegać modernizacji. Co do szczegółów jeszcze za wcześnie żeby stawiać jakiekolwiek deklaracje.

Mlodyy: Co do infrastruktury w strefie przemysłowej to bardzo dobrze widać jak dba się o przedsiębiorców - chodzi o dojazd do Martomu od Jasionki.
Marcin Piszczek: Ten fragment istotnie nie jest najlepszą wizytówką, ale problemem jest tam konieczność przełożenia rzeki wynikającą między innymi z przyjętego miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego, co wiąże się z koniecznością załatwienia wielu formalności i niestety dużymi wydatkami. Jeden z podmiotów, z którymi prowadzimy rozmowy jest zainteresowany gruntami przy tym fragmencie drogi. Warunkiem jego inwestycji będzie oczywiście wykonanie dojazdu.

Mlodziak: Witam Burmistrzu, Chciałbym zadać pytanie jak to jest z tym nieoficjalnym porozumieniem z małymi sklepikarzami gdzie jest mowa, że w Jędrzejowie nie może powstać sklep wielopowierzchniowy (proszę nie bronić się tym, że powstaje Biedronka czy Mrówka)
Marcin Piszczek: Trudno było się oprzeć takiemu wrażeniu jeszcze kilka czy kilkanaście lat temu. W tej chwil, jak już wspomniałem wcześniej, decyzje o warunkach zabudowy wydajemy bez najmniejszego problemu. Oprócz wspomnianych lokalizacji Biedronki i Mrówki, wydaliśmy WZ-ki na co najmniej 6 obiektów, ale jak już wielokrotnie podkreślałem w rozmowach z lokalnymi mediami, inwestorzy nie realizują swoich planów, co na pewno nie jest związane z taką, czy inną polityką gminy wobec obiektów wielkopowierzchniowych.

Mariusz: Basen oraz obiekty sportowe są w opłakanym stanie, nie ma nad tym nadzoru, monitoring nie działa, a Pan Bąkiewicz nic nie robi, kiedy nastąpią jakieś zmiany ?
Mariusz: Czy nie obawia się Pan, że styl zarządzania pływalni i obiektów sportowych zostanie przeniesiony na zalew i też popadnie w ruinę?
Marcin Piszczek: Ja takich obaw nie mam. Zalew funkcjonuje drugi rok i mam nadzieję, że dalej będzie funkcjonował nie gorzej niż do tej pory.

Mlodyy: Świetlicę w Skroniowie przebudowano, zrobiono najwększą fuszerkę, bo już ściany zaczynają pękać a dodatkowo nie można tam przychodzić bo nie ma kto pilnować, czyli nie ma osoby odpowiedzialnej, a zakupiony sprzęt jest zamknięty i schowany, dziękuje
Marcin Piszczek: Obiekt jest na gwarancji. Jeżeli są uwagi do wykonawstwa, więc wszelkie uwagi proszę zgłaszać do wydziału inwestycji. Będziemy interweniować u wykonawcy. Co do korzystania, pozostawiałem to w rękach lokalnej społeczności w każdym z powyżej wymienionych 7 sołectw i nie ma problemu aby strażacy ochotnicy, czy też koła gospodyń wiejskich udostępniali klucze dla zainteresowanej młodzieży. Tak to wygląda między innymi w Potoku czy Prząsławiu już drugi rok. Pozostawiam to do rozstrzygnięcia w ramach sołectwa.

Mlodyy: Co z budową chodnika w Skroniowie? O budowie mówi się od kilkunastu lat, jednak robi się to małymi kroczkami lub wcale, tam gdzie jest najbardziej potrzebny to go niestety nie ma, za to są korytka wodne które tylko utrudniają ludziom poruszanie się i wjazd.
Marcin Piszczek: Chodnik położony jest przy drodze powiatowej. Gmina nie jest zarządcą, ale już od dwóch lat przeznacza środki na budowę chodnika do starostwa powiatowego. W ramach współpracy ze starostwem planujemy zakończenie budowy w przyszłym roku docierając do kościoła.

Mlodziak: Co z klubem KS NAPRZÓD Jędrzejów? kibice są coraz bardziej poirytowani działaniami zarządu, wyników nie ma a to też w pewnym sensie promocja dla miasta, może warto zajrzeć głębiej w poczynania zarządu który już włodarzy od lat a klub ma się coraz gorzej?
Marcin Piszczek: Naprzód działa jako stowarzyszenie. Gmina nie ma prawa ingerować w wewnętrzne sprawy organizacji pozarządowych. Faktem jest, że co roku przekazujemy duże wsparcie finansowe na rzecz klubu, a ponadto modernizujemy obiekty Naprzodu za ponad 1 700 000 zł. Cieszy mnie, że ten zarząd dostrzega potrzebę powrotu do szkolenia dzieci i młodzieży, bo w moim przekonaniu głównie na ten cel powinny być przeznaczane środki z budżetu gminy. Mam nadzieję, że nowa runda, która będzie już na zmodernizowanych obiektach Naprzodu przyniesie lepsze wyniki. Naprzód górą!!!!!!

wloczyki: To samo tyczy się obiektu w Zagaju, ktoś to odbiera, odbierać będzie? Straszna fuszerka jeśli chodzi o fugi, o ściany, które niby były gładzone i prostość położonych płytek. Warto się temu przyjrzeć zanim się to odbierze
Marcin Piszczek: Byłem osobiście na obiekcie w Zagajach również podczas odbioru. Jeżeli jakiekolwiek usterki wychodzą w trakcie użytkowania proszę je zgłaszać do wydziału inwestycji. W wypadku tej świetlicy to ja mam apel do Was: zadbajcie o porządek.

xxx: MPZP Jędrzejów Południe - w obszarze ograniczonym ulicą Przemysłową, Przypkowskiego, Partyzantów i południową granicą miasta Jędrzejowa - kiedy planowane jest rozpoczęcie budowy dróg, oraz kanalizacji etc.
Marcin Piszczek: To rzeczywiście gigantyczne zadanie, bo całość uzbrojenia wspomnianych 250 ha w południowej części miasta można pewnie liczyć w dziesiątkach milionów złotych. Ciężko przewidzieć jak w najbliższej przyszłości będą przedstawiały się wydatki z budżetu gminy na uzbrojenie tych terenów. W moim przekonaniu priorytetem powinno być w dalszym ciągu inwestowanie w tereny przemysłowe.

wloczyki: Czy gmina w jakiś sposób zamierza zrobić coś z dziką ścieżką od przejazdu kolejowego ul. Partyzantów, aż do ulicy Głowackiego? Może warto zastanowić się nad zrobieniem tam właśnie ścieżki rowerowej, która by prowadziła do ścieżki przy obwodnicy
Marcin Piszczek: Ścieżkę, którą budujemy wzdłuż kolejki wąskotorowej możemy realizować tylko na terenach wiejskich, bo takie warunki stawia nam PROW i ŚBRR. Faktem jest, że warto będzie przedłużyć tą ścieżkę również na teren miasta. Na razie planujemy tylko dowiązanie ścieżki za oczyszczalnią do sieci dróg istniejących w mieście.

wloczyki: Panie Burmistrzu przy nowo wyremontowanej ulicy skrzyżowanie Dębowa z Topolową, pozostał niezagospodarowany trójkąt, może warto by było dokonać tam jakiś zasadzeń, jeśli ten teren jest we władaniu gminy
Marcin Piszczek: Ta działka stanowi własność gminy Jędrzejów. Rzeczywiście jej lokalizacja i układ przestrzenny nie pozwalają na inne wykorzystanie jak tylko tereny zielone. Sprawa zostanie przekazana Zakładowi Usług Komunalnych.

xxx: czy to jest możliwe na przestrzeni około 5-10 lat ???
Marcin Piszczek: Na pewno nie w całym zakresie, ale prace będą musiały być prowadzone. Może warto porozmawiać o konkretnej lokalizacji Pani/Pana działek i zastanowić się, czy gmina będzie w stanie uzbroić.

Mlodyy: Niestety Park za torami nie nadaję się do sportów motorowych, bo jak wiadomo jest to spory hałas i potrzeba troszkę gruntów z dala od domostw.
Marcin Piszczek: A czy z Waszej strony są inne propozycje?
Marcin Piszczek: Zapraszam do mnie.

Marcin Piszczek: Dziękuję za wszystkie pytania i uwagi. Zapraszam zawsze do siebie.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia Świętokrzyskie